75 млн грн: у Львові почали прийом заявок на Громадський бюджет

dji0550-abc3337a
Фото: ЛМР

Сьогодні стартував прийом заявок на Громадський бюджет Львова 2021-2022. Подача проєктів традиційно триватиме до 15 вересня. На проєкти-переможці у міській скарбниці передбачено 75 мільйонів гривень.

Подати їх можна на веб-сайті www.lviv.pb.org.ua або через Центри надання адміністративних послуг Львівської міської ради, повідомили у ЛМР.

Як зазначив керівник департаменту міської агломерації ЛМР Юрій Лукашевський, розмір Громадського бюджету дозволить в наступному році реалізувати щонайменше 8 великих та близько 100 малих проєктів у Львові та у приєднаних громадах.

Цьогоріч, зважаючи на карантинні обмеження, у процедуру подачі заявок внесено незначні технічні зміни.«Зміни стосуються особливостей, пов’язаних з пандемією. Для того, щоб мінімізувати ризики, було запроваджено електронний збір підписів. Нагадаю, для подачі малого проєкту потрібно зібрати 15 підписів на його підтримку, для великого – 50. В попередні роки це можна було зробити в паперовому вигляді: роздрукувати підписний лист, зібрати ці підписи, зробити фото та завантажити в електронну систему. Тепер це можна зробити в електронний спосіб, тобто люди таким самим способом, як вони пізніше голосуватимуть, з допомогою електронної ідентифікації, зможуть віддати свій голос вже на стадії збору підписів, щоб спростити роботу для автора і щоб це відбувалося в більш безпечний і сучасний спосіб. Також передбачено, що засідання робочої групи по Громадському бюджету може відбуватися онлайн», - розповів начальник відділу розвитку мікрогромад та громадських ініціатив департаменту міської агломерації ЛМР Орест Файфурка.

Нагадаємо, після подачі буде відбуватися оцінка проєкту, її здійснюватимуть профільні виконавчі органи Львівської міської ради. Схвалені виставлять на голосування, яке традиційно відбуватиметься з 1 до 15 листопада. Проєкти, які наберуть найбільшу кількість голосів, стануть переможцями та будуть реалізовані у 2022 році.

Довідка

Всі проєкти поділяються на два види: малі проєкти та великі проєкти та дві категорії: «Освітні та медичні проєкти» та «Інші проєкти»:

Малі проєкти – це проєкти вуличного, квартального, районного значення, загальна вартість реалізації яких становить від 50 000 до 600 000 грн. На такі проєкти виділяється орієнтовно 70% загального обсягу громадського бюджету, які рівномірно розподіляються по районах міста (10% загального обсягу громадського бюджету на кожен район та населені пункти Львівської МТГ).

Великі проєкти - це проєкти міжрайонного, загальноміського значення, загальна вартість реалізації яких становить від 600 000 до 3 000 000 грн. На такі проєкти виділяється орієнтовно 30 % загального обсягу громадського бюджету.

Освітні та медичні проєкти - це проєкти, реалізація яких стосується приміщень або територій шкіл, дошкільних навчальних закладів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, установ дитячо-юнацьких та молодіжних клубів, початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, закладів професійно-технічної освіти, вищих навчальних закладів, та проєкти реалізація яких стосується приміщень або територій закладів охорони здоров’я.

Інші проєкти – це проєкти, реалізація яких не стосується приміщень або територій шкіл, дошкільних навчальних закладів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, установ дитячо-юнацьких та молодіжних клубів, початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, закладів професійно-технічної освіти, вищих навчальних закладів, та проєкти реалізація яких не стосується приміщень або територій закладів охорони здоров’я.

Для подання проєкту його автору необхідно заповнити відповідну форму та додати список осіб, які підтримають реалізацію цього проєкту.

В період 2016-2020 років на Громадський бюджет Львова було подано 1171 проєкт, з них 294 стали переможцями на загальну суму 188 мільйонів грн. В 2020 році участь у голосуванні взяли понад 103 тисячі осіб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: