У двох селах на Стрийщині виявили дуже низький вміст йоду у воді

iod-1

Стали відомі перші результати дослідження води на вміст йоду, що у Стрийському районі.

Про це 16 серпня розповіли у пресслужбі Львівської обласної державної адміністрації.

«За результатами першого відбору зразків води Стрийського району у 13 з 15 досліджених  проб води вміст йоду відповідав нормативним показникам фізіологічної повноцінності мінерального складу, що складає 20-30 мкг/дм³. Однак концентрація була різною», - йдеться в повідомленні.

Як пояснила керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Іванченко, в семи точках — містах Стрий, Моршин, Жидачів та селах Славське, Підгірці, Демня, Верхнє Синьовидне, Козьова, Криниця концентрація йоду у відібраних зразках становила 22,5 - 33,7 мкг/дм³.

У чотирьох точках забору води – місті Ходорів, селах Стрілків, Велика Воля, Смогів – виявлена концентрація йоду відповідала нижній межі нормативу та становила 20,2-21,7 мкг/дм³.

«У двох селах Стрийського району - Бориничі та Глухівець - виявлені концентрації йоду нижчі від нормативного показника фізіологічної повноцінності мінерального складу питної води й становили лише 12,4-15,05 мкг/дм», - зазначила вона.

Зі слів Наталії Іванченко, питна вода, в якій концентрація йоду не відповідає нормативним показникам фізіологічної повноцінності мінерального складу, не несе загрози для життя осіб, які її споживають. У  пунктах з недостатньою концентрацією йоду необхідно компенсувати нестачу йоду, збагачуючи свій раціон харчовими продуктами рослинного та тваринного походження, багатими на йод.

Водночас впродовж наступних трьох місяців  буде відібрано по три проби води у 75 точках водопостачання. Зведені результати дослідження опублікуємо на сайті Львівської обласної державної адміністрації у листопаді. На основі цих даних фахівці підготують рекомендації, як збалансувати свій харчовий раціон, щоб забезпечити достатню кількість споживання йоду.

Нагадаємо, проєкт став переможцем у конкурсі серед інститутів громадянського суспільства та отримає фінансову підтримку на свою реалізацію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: