дивись.info

Прокуратурі не вдалось витребувати з користування УГКЦ територію Митрополичих садів

Прокуратурі не вдалось витребувати з користування УГКЦ територію Митрополичих садів
Фото з відкритих джерел.

Ділянка призначена для обслуговування земель Митрополичих садів (нижніх) та прилеглої території собору Святого Юра.

Господарський суд Львівської області відмовив у задоволенні позову заступника військового прокурора Львівського гарнізону щодо скасування права постійного користування землею на площі Святого Юра Курією Львівської Архиєпархії УГКЦ.

Про це пишуть Наші гроші.

У вересні 2020 року на позачерговій сесії Львівська міська рада відвела у постійне користування Львівській Архієпархії УГКЦ земельну ділянку понад 2 га розміщену на пл. Святого Юра, 5 для обслуговування території комплексу собору та облаштування паркової зони.

Проте вже у червні 2021 року прес-секретар Львівської Архієпархії УГКЦ о. Павло Дроздяк у фейсбуці повідомив про спробу рейдерського захоплення Митрополичих садів з боку Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення. Пізніше останні стверджували, що просто хотіли провести навчання.

Виявляється, що з грудня 2020 року військова прокуратура в інтересах Концерну звернулась з позовом до суду щодо незаконної передачі в користування УГКЦ цієї землі.

Прокуратура запевняла, що прийнявши рішення щодо відведення ділянки Львівська міськрада перевищила повноваження, оскільки ця земля є державною, тому розпоряджатися нею має лише Львівська облдержадміністрація. Також прокуратура запевняла, що спірна земля на  пл. Св.Юра, 5 (інша адреса вул. Листопадового Чину,28) від 06 квітня 1951 року була закріплена за Львівським обласним управлінням зв`язку, правонаступником якого є Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

Також на земельній ділянці нібито розміщені об’єкти нерухомості, що перебувають у власності Львівського обласного радіотелевізійного передавального центру, а саме  технічний будинок радіостанції (429,8 кв. м.) та будинок трансформаторної підстанції ТП 370 (36,7 кв. м.).

Прокуратура запевняла, що ЛМР ще в травні 2020 року зверталась до Концерну, аби той добровільно відмовився земельної ділянки площею 2,1382 га на пл. Святого Юра, 5 та площею 0,0339 га на вул. Листопадового Чину, 28, де розміщене телекомунікаційне обладнання.

Проте на судовому засіданні Львівська міська рада запевнила, що згідно із законодавством мала право розпоряджатися землею, а зазначені вище об’єкти нерухомості на тій території відсутні. Вони розміщені поза межами земельної ділянки, що знаходиться у користуванні Львівської Архієпархії УГКЦ.  Також міська рада аргументувала, що  ділянка на вул. Листопадового Чину, 28 не сформована та не внесена до Держгеокадастру, а державні акти на користування землею за концерном чи службою зв’язку відсутні.

Господарський суд Львівської області відмовив у задоволенні позову прокуратури, оскільки прокуратура не надала доказів того, що ця ділянка є державною власністю. Також прокуратура не долучила докази того, що саме в межах земельної ділянки розміщений технічний будинок радіостанції та будинок трансформаторної підстанції.

Суд дійшов висновку, що у 1990 році рішення виконкому ЛМР фактично припинило закріплення за управлінням зв’язку землі та будівель на ній, все це відносилося до фонду рад народних депутатів і цілком законно перейшло у комунальну власність.

Рішення ще може бути оскаржене в Західному апеляційному господарському суді.

Довідка

Колись Митрополичі сади були поділені на дві частини: для прийому гостей і для господарських потреб. Одну з них УГКЦ відновила і відкрила для гостей у 2015 році, інша частина, так звані нижні сади, є у занедбаному стані.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.