У Львові розпочинається 10-ий ювілейний фольклорний фестиваль «Етновир»

14047372_1781637515382824_4739493722403463261_o-696x475

Впродовж трьох днів, з 20 по 22 серпня, у Львові проходитиме 10-ий ювілейний фольклорний фестиваль «Етновир».

На фестиваль приїхали танцювальні колективи з усіх куточків України та іноземні ансамблі народних танців.

Гасло фестивалю незмінне вже 10 років: «Весь світ – до Львова!».

Цьогоріч «Етновир» проходитиме на новій локації – на території Палацу Потоцьких (вул. Коперника, 15).

Відкриватиме фестиваль Національний академічний ансамбль пісні і танцю «Гуцулія». Відбудеться концерт Хору ім. Г. Верьовки, який виступатиме в супроводі живого оркестру і, звичайно, танцювальної групи.

«Сьогодні після майже дворічної перерви відновить свою діяльний фольклорний фестиваль «Етновир». Я дуже дякую всім причетним, хто долучився до проведення нашого заходу. Зокрема дякую Львівській міській раді, яка незмінно від самого початку підтримує фестиваль.

«Етновир» традиційно починається із марш-параду на площі Ринок, до якого долучаються всі учасники фестивалю. О 19.00 відбудеться урочисте відкриття і перші концерти на головній сцені. Потім впродовж наступних днів на фестивалі відбуватимуться різні заходи, тому слідуйте за програмою та долучайтесь», – розповів президент CIOFF Україна, директор Міжнародного фестивалю фольклору «Етновир» Андрій Сидор.

Проєкт відбувається за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради та під егідою Міжнародної ради організацій фестивалів фольклору і традиційних мистецтв (CIOFF®) при ЮНЕСКО.

«Я відвідав близько 70 країн світу, але це мій перший візит до України і я дуже радий, що пізнаю вашу країну саме зі Львова. Зараз нелегкий період для кожного з нас, адже коронавірус зробив чимало труднощів для культури. CIOFF – це мережа фестивалів фольклору і традиційних мистецтв по всьому світі. Ми пропахуємо нематеріальну, культурну спадщину, тому дуже цінуємо такі заходи, як «Етновир» у Львові. Зазначу, що Львів має всі шанси наступного року прийняти Всесвітній конгрес CIOFF, який плануємось на осінь 2022 року. Остаточне рішення буде прийняте у листопаді цього року на Генеральній асамблеї CIOFF в Будапешті. Переконаний, що Львів зможе успішно впоратись із проведення такого масштабного заходу», – розповів президент Міжнародної ради організацій фестивалів фольклору і традиційних мистецтв (CIOFF®) при ЮНЕСКО Філіп Босан.

«Раніше, коли ми організовувати міжнародні фестивалі, то нам було легко запрошувати різні колективи, почесних гостей і майже ніяких перепон у нас не було. Пандемія змусила нас по-іншому подивитись за це все і почати по-справжньому цінувати такі міжнародні події. Тепер, коли на сцені «Етновиру» виступатимуть іноземні колективи, то для нас це велика перемога і досягнення. Львів є містом культури, і ми намагаємо поширювати цю культури на весь світ. Ми дуже дякуємо організаторам, які прийняли непросте рішення проводити цього року «Етновир», але Львівська міська рада дуже рада, що ви взяли на себе цю сміливість», – заявила директорка департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: