Кримські нардепи-колаборанти, які досі мають звання Героя України

611fb72878008
Зображення: "ЧЕСНО"

Народні депутати від Криму, які після окупації Кримського півострова стали російськими колаборантами, досі мають українські державні нагороди, зокрема й звання Героя України.

Про це йдеться в матеріалі Руху ЧЕСНО про обрання та роботу кримських мажоритарників у Верховній Раді України.

Так, наприклад, депутат Верховної Ради Криму (1998-2006 рр.), її спікер (з 2002 по 2006 рік), тричі нардеп від Партії регіонів Борис Дейч, якого Рух ЧЕСНО ловив на кнопкодавстві у парламенті, має низку високих держнагород України в тому числі й звання Герой України з врученням ордена Держави.

У 2010 році Борис Дейч голосував за ратифікацію угоди між Україною та РФ з питань перебування Чорноморського флоту Росії на території України. Під час Революції Гідності Борис Дейч підтримував антимайдан. Також як народний депутат України 16 січня 2014 року голосував за «диктаторські закони», а під час незаконного референдуму в Криму Герой України закликав об'єднуватися з Росією.

Депутат першого скликання ВРУ, а згодом ректор Таврійського національного університету імені Вернадського Микола Багров, привітав окупацію РФ Кримського півострова, він також мав низку українських нагород в тому числі й найвищу державну нагороду Героя України: Після анексії Криму Таврійський національний університет імені Вернадського був перетворений в Кримський федеральний університет, і Микола Багров обійняв пост президента університету.

Він був присутній на підписанні договору «про взаємодію» між КФУ і Російським інститутом стратегічних досліджень. Під час виступу на церемонії, Багров сказав:

«Я був першим керівником Верховної Ради Автономної Республіки Крим, і вже тоді можна було бачити в Україні ознаки нацизму. Зараз це нерідко переростає у відвертий фашизм. Велике спасибі президентові Володимиру Путіну, який допоміг, повернення Криму було проведено блискуче».

Багров помер у квітні 2015 року.

Екснардеп та міністр оборони Януковича Павло Лебедєв має нагороди України – медаль «За відзнаку у військовій службі» I ст. та звання «Заслужений економіст України».

Кримський нардеп Олександр Нечаєв, який балотувався до парламенту 7 скликання від Партії регіонів, а у ВРУ 8 скликання від «Опозиційного блоку», у 2018 році був одним з 36 депутатів, що голосували проти Закону про визнання українського сувернітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей. Нечаєв є членом політради ОПЗЖ.

Ще один нардеп першого скликання ВРУ Сергій Цеков, який був керівником «Русской общины Крыма» та першим віце-спікером кримського парламенту, став першим членом Ради федерації РФ від російської тимчасової окупаційної влади Криму, з 2008 року має звання заслуженого працівника місцевого самоврядування АРК. Сергія Цекова називають одним із «хрещених батьків» політики Сергія Аксьонова, адже саме він під час першого засідання в уже захопленому російськими окупантами будівлі Верховної ради АРК запропонував депутатам підтримати кандидатуру свого протеже на посаду керівника кримського уряду, як узгоджену з Путіним.

Слід наголосити, що звання Герой України надає низку пільг і надбавку до пенсії. Після окупації Криму ці привілеї РФ формально залишила для українських героїв.

Наразі, на жаль, процедура позбавлення державних нагород, у тому числі й звання Герой України, складна і не дієва. Спростити механізм депутати вже намагалися, але законопроект відхилили. Відтак Героями після нагородження залишаються практично довічно, навіть ті, хто став колаборантом в окупованому Криму.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: