Аеропорт Львів звинуватили у кумівстві

106012152_3350668528323179_6375023403050988781_n
Фото: Львівський аеропорт

Аеропорт «Львів» протягом 6 років не впускав на ринок конкурентів, які хотіли надавати послуги з наземного обслуговування на території аеропорту.

Про це повідомляє АМКУ.

Антимонопольний Комітет України встановив, що з початку 2015 року державне підприємство «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького» необґрунтовано відмовляло в укладанні генеральних угод суб’єктам господарювання, що мали намір надавати послуги з наземного обслуговування на території аеропорту (хендлінгові послуги).

ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» є суб’єктом природної монополії на ринку спеціалізованих послуг аеропорту, що працює на ринку послуг с наземного обслуговування та на власний розсуд вирішує питання щодо допуску чи недопуску на цей ринок конкурентів.

За нормами Повітряного кодексу аеропорт дійсно не має обов’язку, а лише право передавати на договірних умовах надання цих послуг іншим юридичним чи фізичним особам. Адже частина перша статті 78 Повітряного кодексу України, встановлює, що експлуатанти аеропорту, виходячи з організаційно-технічних можливостей, зобов’язані створити суб’єктам авіаційної діяльності, що працюють в аеропорту, рівні умови.

Також під час проведеного Комітетом опитування авіакомпаній, які здійснюють польоти з/до України, останні зазначили, що наявність конкуренції на ринку хендлінгових послуг завжди позитивно впливає не лише на їх вартість, а й на якість.

На думку Комітету, дії ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» аеропорту «Львів», що вирішує питання допуску на ринок хендлінгових послуг інших суб’єктів без прозорого, чіткого, встановленого порядку, містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

З метою припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, усунення причин виникнення цих порушень і умов, що їм сприяють, АМКУ надав аеропорту «Львів» такі обов’язкові для розгляду рекомендації:

  • розробити та затвердити порядок, який би встановлював чітку, прозору, недискримінаційну, з об’єктивними критеріями процедуру доступу суб’єктів господарювання на ринок послуг з наземного обслуговування на території аеропорту;
  • оприлюднити цей порядок на офіційному вебсайті підприємства.

Про результати розгляду рекомендацій державне підприємство має повідомити АМКУ у тримісячний строк з дня їх отримання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: