дивись.info

В Україні хочуть виплачувати компенсацію працівникам у разі неплатоспроможності роботодавця

В Україні хочуть виплачувати компенсацію працівникам у разі неплатоспроможності роботодавця
Фото ілюстративне

Міністерство економіки України пропонує у новій статті 34−1 Закону «Про оплату праці» прописати норми щодо надання компенсації працівникам у випадку неплатоспроможності роботодавця.

Про це свідчить проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення захисту вимог працівників щодо виплати заборгованості із заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця», передає kadrovik.ua.

Компенсації підлягатимуть всі суми, що належать працівникам відповідно до законодавства про працю.

Компенсацію отримуватимуть працівники (кредитори), вимоги яких увійшли до реєстру вимог кредиторів відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства від 18 жовтня 2018 року № 2597-VІII.

Розмір компенсації не може перевищувати розміру трьох середньомісячних заробітних плат працівника за 12 місяців, що передують місяцю, в якому порушено справу про банкрутство чи припинено трудовий договір у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи. При цьому максимальний розмір компенсації не може перевищувати 12 мінімальних заробітних плат станом на 1 січня відповідного року.

Працівник для отримання компенсації у випадку неплатоспроможності роботодавця повинен буде звернутися до Держпраці, її територіальних органів протягом трьох місяців після включення вимог до боржника до реєстру вимог кредиторів.

Як виплачуватиметься компенсація:

  • компенсація, визначена частиною першою цієї статті, виплачується працівнику центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, його територіальними органами з правом регресної вимоги до боржника;
  • інші суми грошових вимог працівника, що перевищують визначений максимальний розмір компенсації, задовольняються в порядку черговості, передбаченому Кодексом України з процедур банкрутства для вимог щодо виплати заборгованості із заробітної плати працюючим та звільненим працівникам банкрута.

Положення цього Закону будуть застосовувати до випадків неплатоспроможності роботодавця, день відкриття провадження у справі про банкрутство якого настав не раніше дня набрання чинності цим Законом.

При цьому до компенсації у встановленому цим Законом порядку можуть бути заявлені всі належні працівникові суми заробітної плати, передбачені законодавством про працю, колективним договором, угодою сторін, незалежно від дати виникнення відповідних зобов’язань роботодавця, щодо якого порушено справу про банкрутство.

Якщо законопроєкт буде прийнято, то він набере чинності з 1 січня 2022 року.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.