У реанімаціях та апаратах ШВЛ у лікарнях Львівщини перебувають здебільшого молоді люди

IMG_3326

На Львівщині зросла кількість пацієнтів у стаціонарах, що відведені для лікування хворих на коронавірус.

Так, станом на ранок covid-лікарні Львівщині заповнені на 10%.

Про це під час брифінгу розповіла директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко, передає кореспондент ІА Дивись.info.

За її словами, впродовж минулої доби коронавірус виявили у 51 мешканця Львівщини. Також 43 хворих госпіталізували, відтак, зараз у стаціонарах перебувають 330 пацієнтів з коронавірусом. В реанімації – 38 людей, з них на апаратах ШВЛ – 11.

Як уточнила Наталія Іванченко у коментарі ІА Дивись.info, середній вік пацієнтів, які перебувають в лікарнях – 30-49 років.

«Дітей є тільки шестеро в ОХМАТДИТі, а вік більшості пацієнтів, які перебувають у стаціонарах – 30-49 років. Це стосується і тих пацієнтів, які перебувають у відділеннях реанімації та на апаратах ШВЛ», - розповіла вона.

Вона вчергове наголосила на необхідності вакцинації, оскільки наразі це єдиний метод запобігти поширенню захворювання.

«На сьогодні, окрім проведення двократної вакцинації 70% населення, іншого способу подолати пандемію, не існує. Чим більше свідомих людей вакцинуються, тим швидше ми зможемо повернутися до звиклого життя», - наголосила епідеміологиня.

Вона додала, що наразі «дельта»-штам коронавірусу зафіксували у 24-х мешканців Львівщини, 1 особа померла.

Наталія Іванченко також нагадала, що напередодні 1 вересня головний санітарний лікар України Ігор Кузін ухвалив дві постанови: № 9 -про роботу закладів освіти всіх рівнів, № 8про роботу дитячих дошкільних закладів.

«Постанова № 9 передбачає, що викладачі/вчителі і студенти/школярі проводять навчання в масках, які повинні змінювати кожні три години, вчителі повинні мати забезпечення масок не менше ніж на 5 днів постійно на робочому місці. Учні 1-4 класу під час навчального процесу можуть перебувати без масок. При вході в заклад освіти повинен бути антисептик, місця для проведення гігієнічної обробки рук, обов’язково один раз на 10 хвилин має відбуватися провітрювання приміщень. Жодна особа ні з числа викладачів, ні вчителів, ні з числа дітей не можуть прийти в заклад освіти з ознаками ГРВІ. Люди, які контактували з хворими і потребують 14-денної ізоляції, не можуть брати участь у навчальному процесі. Відповідальність за дотримання цієї постанови несе директор школи або ректор ВНЗ, керівник закладу освіти, де буде відбуватися навчальний процес. Всі батьківські збори можуть відбуватися виключно онлайн», - пояснила Наталія Іванченко.

Такі ж правила встановлюються у дошкільних закладах освіти.

«Принцип той самий - посилення дезінфекційного протиепідемічного режиму. Але є нюанс: в ДНЗ в період карантину категорично заборонено використовувати м’яконабивні іграшки. Іграшки можуть бути лише такими, які піддаються належній дезінфекційній обробці і обробці мийними засобами. Тому, оскільки утворюються організовані колективи, зростає ризик збільшення числа хворих на Львівщині. Дельта-штам може уразити більшу кількість і дітей, і молодого населення. Це означає, що якщо людина має хоча б найменшу ознаку ГРВІ, це є підставою повідомити про це сімейного лікаря і пройти обстеження на ковід. У разі підтвердження діагнозу слід чітко дотримуватися рекомендацій медичного персоналу», - додала Наталія Іванченко.

За словами епідеміологині, відповідальність за дотримання цих правил несе керівник закладу освіти.

Володимир ГАЛЕЧИК

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: