Підсумки кампанії з легалізації праці на Львівщині

трудова книжка
Фото з відкритих джерел.

Упродовж цього періоду розпочали 2463 інспекційні відвідування, в ході яких виявили 8505 працівників, які працюють неофіційно.

Завершилися 2 місяці інспекційної кампанії з питань виявлення неоформлених трудових відносин.

Про це повідомляє ЛОДА.

Найчастіше незадекларовані працівники використовувалися у сферах тимчасового розміщування й організації харчування (1513 незадекларованих працівників у 335 роботодавців), сільського господарства (1401 незадекларований працівник у 70 роботодавців), торгівлі (1199 незадекларованих працівників у 466 роботодавців).
На Львівщині впродовж двох місяців зафіксували понад півтисячі працівників допущених до роботи без оформлення трудових відносин у 68 суб’єктів господарювання. Переважну більшість цих працівників легалізовано за результатами проведених контрольних заходів.

Середня кількість виявлених незадекларованих працівників становить майже 5 осіб на одного перевіреного роботодавця.

Є факти використання 63 фізичними особами без державної реєстрації суб’єкта господарювання найманої праці 808 працівників. 1322 фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку першої – третьої груп, використовували працю 5045 незадекларованих працівників.

Наразі вирішуються питання щодо притягнення цих роботодавців до адміністративної та фінансової відповідальності. Нагадаємо, що штраф за одного працівника, допущеного до роботи без укладення трудового договору, становить 60 тисяч гривень, а у разі повторного вчинення такого порушення – 180 тисяч гривень.

Слід відзначити, динаміка працевлаштування працівників, а також їх кількість у конкретних роботодавців постійно відстежується ДПС та Держпраці.

До слова, масштабна інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин триває. До кампанії залучені Державна служба України з питань праці, Податкова служба, Нацполіція, Державна служба України з безпеки на транспорті, Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Державна міграційна служба та органи місцевого самоврядування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: