У Львові відкрили новий великий спортивний комплекс «Боско-Арена»

IMG_4601
Фото: ЛМР

Великих спортивних локацій у Львові стає більше. Сьогодні, 5 вересня, на вул. Дорога Кривчицька, 19Д відбулось відкриття сучасного спортивного залу «Боско-Арена» (20 х 40 метрів), що входить в спортивний комплекс Салезіанського згромадження УГКЦ.

Великий спортивний зал спорткомплексу збудовано за кошти благодійних фондів Європи та міжнародних грантів, повідомляє пресслужба ЛМР.

«Всі разом радіємо тим відкриттям. У Святому Письмі Павло не раз вживає спортивні метафори, щоб пояснити, чим є духовне життя. Від древніх мудреців через усю християнську традицію звучить в різних формах ця істина, що в здоровому тілі здорова душа. Адже сказано, що «Ваше тіло є храмом Святого Духа».

Відкриття цієї господи «Боско-Арена» є особливою подією у нашій Церкві, у нашому місті. Це є особливий етап служіння отців Селезіян.

Нехай тут ніколи не буде жодної травми, а навпаки - лише здійснення мрій. Дякуємо всім, які причинилися і підтримували цей проєкт і духовно, і матеріально. Нехай сходить Господнє Благословення на вас», - сказав під час відкриття Владика Борис Гудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський.

Далі слово мав міський голова Львова Андрій Садовий.

«Спільнота Селезіян, насправді, є особливою, тому що ви дбаєте не тільки за душу, ви дбаєте за тіло, за розум. Ви показали унікальний приклад, тому що не пригадую, щоб в Україні десь ще була спортивна арена імені святого. А тут ми маємо «Боско-Арену»! Я з цього маю дуже велику радість.

Ви є прикладом, тому що ті діти, які надихаються вами, їх десятки-сотні. Тому велика вам подяка», - зазначив Андрій Садовий.

А з нагоди відкриття «Боско-Арени» міський голова вручив отцю Михайлу Чабану статуетку «Лев».

«Дозвольте від громади скромний подарунок – це є такий львівський лев. Отче Михайле, ваше серце таке – серце лева. Дякую вам», - сказав мер Львова.

«Боско-Арена – це епіцентр, де ми будемо займатися спортом, будемо старатись рости в спортивному сенсі і також в духовному. Це є перший крок. Наступний крок - за два-три тижні будемо відкривати разом з містом велике спортивне футбольне поле. Тому у нас буде ще один добрий привід зустрітися», - анонсував отець Михайло Чабан.

«Я дуже рада бути тут сьогодні. Я живу і працюю в Мюнхені (Німеччина). Наша організація підтримує отців Селезіян вже 7 років. Ми разом зробили вже декілька навчальних проєктів. І ми щасливі, що у вас вдаються також спортивні проєкти. Дуже дякую за запрошення», - сказала почесна гостя Надія Тіль.

Відтак було підписано два символічні пам’ятні м’ячі з нагоди відкриття «Боско-Арени». А перший гол у цьому спортивному залі забив наймолодший вихованець Центру святого Івана Боско.

Згодом під час спілкування з журналістами мер Львова зауважив, що спільнота Селезіян є особливим згромадженням, яке особливо піклується про дітей та молодь.

«Як правило, коли церква має гроші, то вона будує ще один храм чи капличку, а тут отці вважають, що і душа, і тіло важливе. Отці опікуються великою кількістю дітей, у них тут прекрасні майстерні, спортивна інфраструктура. Це є приклад такого успіху і погляду у майбутнє. Тут усе дуже правильно сконструйовано, до 2023 року тут вже розписані змагання для професійних команд. Взагалі ми найближчим часом будемо мати у Львові ще дві великі спортивні арени за приватні кошти і це дуже круто, бо спорту буде більше», - сказав мер міста Андрій Садовий.

«Приблизно 25 років тому ми створили спортивний клуб Дон Боско і почали займатись великим футболом, тенісом, волейболом. Ми побачили, що для наших дітей потрібен зал, в якому діти зможуть повноцінно і в гарних умовах займатись. Тому ще 25 років тому виникла ідея, щоб побудувати зал, ми шукали можливостей, добродіїв, які цього року допомогли нам реалізувати цей грандіозний проект. Процес самого будівництва тривав приблизно три роки. Коли ми починали будівництво, то спорткомплекс мав бути трошки інакшим, але у процесі ми деякі речі доповнювали, бо хотіли, щоб цей зал мав можливість приймати різні змагання, ми радились, коригували проєкт, щоб цей зал став повноцінним і міг приймати команди вищого рівня. Цей зал має функцію для занять дітей нашого центру, нашої молоді, наших шкіл. Діти тут би мали проводити свої спортивні заняття. Також будемо давати цей зал нашим великим командам – футзальним, волейбольним, гандбольним, щоб вони проводили тут свої тренування та офіційні матчі, бо це престиж міста.

Цей зал гарний, думаю, він буде прикрашати також наше місто у спортивних змаганнях. Ми вирішили зосередитись на футзалі, волейболі, гандболі та інших видах спорту, які не потребують особливих знарядь. Вмістимість залу – біля 600 глядачів, в майбутньому ми хочемо його розширити до 1 тис глядачів. Також зал буде доступний для звичайних львів`ян у час, коли тут не будуть займатись діти і спортивні команди», - розповів отець Михайло Чабан, провінційний настоятель салезіанського згромадження.

«Молодіжний центр святого Івана Боско - це багатофункціональний комплекс, основним завданням якого є виховання дітей і молоді, зокрема соціально вразливих категорій суспільства, дітей-сиріт, позбавлених батьківської опіки, і тих, які опинилися у різних складних життєвих обставинах.

Відкриття та популяризація спортивного комплексу «Боско-Арена» - це одне із наших завдань, яке ми успішно зараз реалізуємо», - зазначила керівниця управління зовнішніх зв’язків і промоції Тетяна Хабібрахманова.

Програма

12.00 - відкриття спортивного комплексу «Боско-Арена»

12.30-12.45 - перша гра у спортивному залі «Боско-Арена»: ФК «Покрова» та VS РД «Покрова»

12.30 – 15.30 розважальна програма для дітей і молоді на подвір’ї, художні майстер-класи, розіграші подарунків

14.00-16.00 - робота спортивних локацій

17.00 - Матч екстраліги між командами «Енергія» (Львів) і «Кардинал – Рівнестандарт (Рівне) на «Боско-Арені».

16.00-20.00 - Концертна програма

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: