В очікувані локдауну: на Львівщині кількість хворих на коронавірус продовжує зростати

630_360_1590058939-754
Фото: відкриті джерела (ілюстративне)

Ситуація із захворюваність на коронвірус в області продовжує погіршуватися. Зокрема На Львівщині зростає кількість хворих,  госпіталізацій та викликів бригад «швидкої».

Ситуація із захворюваність на коронвірус в області продовжує погіршуватися. Зокрема На Львівщині зростає кількість хворих, госпіталізацій та викликів бригад «швидкої».

Про це під час пресконференції 6 вересня розповів директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис, передає кореспондент ІА Дивись.info.

За його словами, хоча Львівщина продовжує залишатися у «зеленій» зоні епіднебезпеки, з кінця серпня ситуація з коронавірусом почала погіршуватись.

«Коефіцієнт нових підтверджених випадків із норми у 4% зріс до 5,5%. При цьому, що обсяг проведених ПЛР-тестів не змінився.

Також суттєво зросла госпіталізація. Згідно зі встановленою нормою МОЗ, рівень госпіталізації не повинен перевищувати 50 на 100 тисяч населення, проте вже 1 вересня цей показник становив 54,4. 3 вересня він зріс до 58,9, а 5 вересня – аж до 66,3. Якщо говорити в абсолютних цифрах, то ще місяць тому ми госпіталізовували за добу від 10 до 20 хворих, а минулого тижня було не менше 40 госпіталізацій за добу. Відповідно, це відображається на заповненості наших стаціонарів. Зараз на стаціонарному лікуванні перебувають 444 пацієнтів, хоча ще три тижні тому їх було 121. У відсотковому співвідношенні завантаженість лікарень зросла з 3,5% до 13,4%. 34 хворих зараз перебувають у реанімації, 13 під’єднані до апаратів ШВЛ», – розповів Орест Чемерис.

Також зросло навантаження на службу швидкої допомоги. Як розповів директор департаменту, якщо ще на початку серпня за добу було 10-15 виїздів, то тепер – близько 50.

«Наразі Львівщина ще перебуває у зеленій зоні, але динаміка минулого тижня свідчить про те, що швидше за все цю зону ми найближчим часом залишимо… На жаль, динаміка, яку ми бачимо, є тривожною. Ми констатуємо, що чергова хвиля коронавірусу у нас набирає обертів. Але на відміну від всіх попередніх хвиль, зараз ми маємо суттєву перевагу – вакцину. Ми маємо достатньо вакцин різних виробників, схвалених ВООЗ, аби профілактувати це захворювання», – наголосив Орест Чемерис.

Щодо можливого локдауну, то за словами директора департаменту, його не уникнути, якщо люди вважатимуть, що коронавірус уже в минулому і дотримуватимуться заходів безпеки.

«Чи буде у нас локдаун, залежить від багатьох факторів. Один із ключових із них – це наша поведінка і те, як ми будемо ставитись до карантинних обмежень, який, до речі, досі діє по всій Україні. Але ми всі бачимо, наскільки «свідомо» і «відповідально», на жаль, дехто до цього ставиться. Зверніть увагу на громадський транспорт – близько 50% пасажирів їдуть без масок. Якщо ще люди середнього і старшого віку стараються одягати їх, то молодь ігнорує це. Також у нас є масові заходи… Так, найближчим часом захворюваність найближчими тижнями буде рости, але до якого рівня ми дійдемо, чи потрібно буде вводити локдаун, залежить лише від нас самих. Але якщо все відбуватиметься так, як це є зараз, то чергового локдауну нам не оминути. Це лише питання часу – чи це буде початок жовтня, чи кінець жовтня, чи листопад», – заявив Орест Чемерис.

Володимир ГАЛЕЧИК

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: