У Дрогобичі встановили присвячену солі артінсталяцію

630_360_1631024814-746

На площі Ринок у Дрогобичі львівський митець Юрій Чернявський встановив артоб’єкт, присвячений солі.

Про це повідомляє Дрогобицька міська рада.

Дрогобич не мислимий без солі! Це підтверджує найдревніше підприємство Європи, яке і до нині видобуває сіль – Дрогобицький солевиварювальний завод. Саме сіль є символом міста, його багатством та брендом. Віднедавна цей символ увіковічнили на центральній площі міста в цікавому арт-об’єкті – інсталяції «При потребі розбити скло». Автор роботи львівський митець Юрій Чернявський.

Ідея інсталяції виникла в рамках резиденції «Магічні соляні міста», проекту який минулого року проходила на наших теренах. Частиною цього проекту була організація арт-резиденції. П’ять учасників проекту отримали можливість тиждень прожити у Дрогобичі, досліджуючи його культуру й історію міста та напрацювати ідеї щодо встановлення арт-обєкту, пов’язаного із Дрогобичем та його сіллю. В результаті відбору переміг проект «При потребі розбити скло», автором якого є львівський митець Юрій Чернявський.

Головний задум інсталяції – полягає в створенні символічного запасу солі на центральній площі міста. Фрагмент площі перетворений на підземну музейну вітрину. Такі вітрини часто існують в місцях, де велися археологічні розкопки і фрагментарно показують історичні шари місцевості. Цікавий арт-об’єкт наповнений топками солі, що мають форму існуючого сувенірного фасування. А ще саме в такій самій формі сіль зображена і на гербі Дрогобича.

«Ідея поєднує в собі як герметизацію існуючого символу міста для майбутніх поколінь так і превернення уваги до крихкості символу, до його можливого зникнення. Місто фактично побудоване на солі, але існує ризик, що виробництво буде працювати все повільніше і повільніше. Назва і форма роботи як застереження, що запаси можуть перестати поповнюватися. Тому дрогобичанам слід дбати про солевиварювальне підприємство, яке є гордістю міста та його потужним магнітом», – розповідає автор проекту Юрій Чернявський.

Візуально ритми соляних брусків схожі до ритмів покладеної навколо бруківки, завдяки чому робота делікатно, без агресії вписалася в простір головної площі міста. У нічну пору добу арт-об’єкт підсвічується і цим самим ще більше вабить до себе дрогобичан та гостей міста Котермака.

Додамо, проект вдалося реалізувати за підтримки ГО «Молодіжний простір Дрогобича», менеджером проекту «Магічні соляні міста» виступила Аня Кузишин, куратор мистецької резиденції у Дрогобичі Олександр Максимов, Олег Дукас – причетний до координації проекту «Магічні соляні міста».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: