дивись.info

У МОЗ анонсували «зелений» і «жовтий» зовнішні сертифікати про вакцинацію

У МОЗ анонсували «зелений» і «жовтий» зовнішні сертифікати про вакцинацію
Фото з відкритих джерел.

Міністерство охорони здоров’я готує технічне рішення щодо видачі «зеленого» внутрішнього сертифіката про повну вакцинацію проти COVID-19 та «жовтого» сертифіката про отримання першої дози вакцини: зеленим можна буде користуватися рік, жовтим – до завершення імунізації.

Про це розповів головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю з медичною експерткою ЮНІСЕФ Катериною Булавіновою, пише Українська правда.

Зі слів Кузіна, внутрішній сертифікат про вакцинацію поки видається на півроку – але після того, як сплине термін його дії, треба буде відмовитися від нього і завантажити новий також на півроку. Таким чином, і внутрішній,і міжнародний сертифікат буде видаватися терміном дії на 1 рік з моменту завершення курсу щеплення.

«Для однієї дози – це рік плюс 14 днів після завершення вакцинації однією дозою. Для дводозних вакцин – це плюс рік від другої дози.  Зараз напрацьовується проєкт постанови Кабінету міністрів – сподіваюся, що на цьому чи на початку наступного тижня він уже буде прийнятий – ми хочемо дозволити більш полегшені норми роботи бізнесу і відвідування закладів тим людям, які отримали повний курс щеплення і мають цей внутрішній сертифікат», – розповів він.

Наприклад, заклади харчування: зараз у червоній зоні вони закриваються, у жовтій зоні обмежується кількість людей, які можуть там перебувати. За новими нормами, які готує МОЗ, вони зможуть працювати навіть у червоній зоні, якщо їхні працівники будуть вакциновані на 100%, а також можна буде знімати обмеження на кількість посадкових місць, якщо відвідувачі також будуть вакциновані і зможуть показати QR-код на вході.

Кузін прогнозує, що наступного тижня МОЗ вийде з офіційним роз’ясненням, як це буде працювати,

«Невеличка затримка зараз виникла саме з тим, як це технічно працюватиме. Зараз сертифікат генерується лише після двох доз (вакцини).  Було запроваджено так званий «зелений» та «жовтий» сертифікати. Зелений – це внутрішній сертифікат, який видається після двох доз, тобто людина повністю вакцинована. Жовтий сертифікат – це сертифікат після першої дози. Людина може користуватися тими самими послугами, відвідувати, наприклад, заклад харчування або спортивний заклад, але термін дії жовтого сертифіката – це, по суті, час між двома щепленнями, 21-28 днів», – розповів головний санлікар.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.