Незабаром у Львові відкриють оновлену площу Коліївщини

Незабаром у Львові відкриють оновлену площу Коліївщини
Фото Романа Балука

Вже цими вихідними оновлену площу Коліївщини у Львові покажуть містянам і гостям міста.

Про це розповіли у мерії.

«У неділю, 12 вересня, о 14:00 год. відбудеться відкриття оновленої площі в історичній єврейській дільниці Львова. Цим завершується проєкт «ReHERIT: Спільна відповідальність за спільну спадщину», який розпочався у 2018 та реалізований управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради, Центром міської історії, Лабораторією міського простору та Відділом культури Уманської міської ради за фінансового сприяння Європейського Союзу», - сказано в повідомленні.

Проєкт зосереджувався на осмисленні особливостей історії прикордоння, багатства та великого потенціалу європейської спадщини, як надбання для місцевого розвитку та розбудови різноманітного та інклюзивного культурного середовища. У межах проєкту основними напрямками була робота з гідами та вчителями, розробка ознакування об’єктів культурної спадщини у Львові та Умані та реконструкція площі у Львові як зразок сучасного трактування спільної спадщини у громадському середовищі сучасного міста.

Загальна вартість реконструкції становить близько 3 млн грн, з яких місто дало 1 млн грн, а 2 млн грн – це кошти з європейських грантів.

Проєкт оновлення площі розроблений бюро «Рутенія» (архітекторка Ольга Криворучко), роботи виконувала фірма «Вельт Капітал».

Під час археологічних досліджень знайдено залишки міського оборонного муру та фундаменти будівель, які ознаковані в мощенні. Також локалізовано криницю, що була осередком площі.

Цей проєкт повертає її не лише у формі фонтану — сучасна криниця реферує до проєкту середини XIX століття, який був реалізований на цьому місці. Водночас це місце пам'яті, оскільки криниця була одним з головних місць зустрічей мешканців, які були сусідами.

Над проєктом нової інтерпретації криниці працювала команда Центру міської історії у співпраці з істориками з різних країн та гідами зі Львова. На цямринні криниці можна буде побачити вибрані імена львів'ян та львів’янок, які мешкали довкола площі з кінця XIX і до Другої світової війни та були записані у адресні книги різних років. Їх імена та професії, написані ідиш, польською та українською, передають насичене та сповнене змін життя цієї дільниці.

З кількома виключеннями, майже ніхто з довоєнних мешканців не пережив війну, але площа залишалася важливою частиною життя околиці. Криниця-як-місце-пам'яті «розповідає» про різні персональні історії сусідства та співжиття у минулому. Розповіді про мешканців цієї частини міста у минулому підкреслюють сучасне розуміння, що місто творять усі його мешканці.

Площа, оновлена як сучасний громадський простір, та ознакування історичних будівель і місць є частиною осмислення та поваги до історії та спадщини середньовічного єврейського кварталу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: