дивись.info

Шмигаль розповів, як Україна виходитиме із коронакризи

Шмигаль розповів, як Україна виходитиме із коронакризи

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про сценарії виходу з кризи, спричиненої пандемією COVID-19.

Про це він заявив під час дискусійної панелі форуму «Європа: напрямок відбудови» у польському місті Карпач, йдеться на Урядовому порталі.

«Криза, спричинена пандемією COVID-19, торкнулася всього світу, тому й шукати шляхи подолання викликів країни мають разом», – зазначив Шмигаль.

Він підкреслив, що є кілька сценаріїв виходу з кризи, і спільний виклик країн сьогодні – забезпечити рівномірне і справедливе відновлення для всього суспільства.

Водночас глава Кабміну назвав низку пріоритетів, без яких сьогодні неможливо вийти з кризи: «По-перше, необхідно мати розуміння й бачення стратегії. Уперше за час незалежності України ми розробили економічну стратегію розвитку до 2030 року, яка містить понад 30 векторів і 12 програм».

Шмигаль додав, що багато зусиль Україна сьогодні докладає і для розвитку медичної системи.

«Уже наступного року бюджет на медицину буде перевищувати бюджет 2019 року удвічі. Паралельно з реформуванням медицини ми змінюємо й підходи. Більше уваги приділяємо науковій основі, розробкам і виробництву власних ліків та вакцин», – зазначив очільник українського уряду.

Крім того, за словами Прем’єр-міністра, економічне відновлення неможливе без підтримки урядом та бізнесом інфраструктурних проєктів.

«Президент Володимир Зеленський ініціював програму «Велике будівництво». В Україні є можливість будувати дороги, відновлювати інфраструктуру, мости, аеропорти, вокзали. Ми багато уваги приділяємо державно-приватному партнерству, що також є важливим напрямком подолання кризи. Уряди мають взяти лідерство, щоб виводити країни з кризи, але без підтримки суспільства й бізнесу неможливо здолати виклики, з якими ми стикаємося», – наголосив Шмигаль.

Серед іншого очільник уряду відзначив важливість «зеленого» переходу, оскільки це «не лише про зміни клімату, а й про добробут людей, значні інвестиції, розвиток водневих технологій та інших інноваційних напрямків».

На завершення Шмигаль підкреслив, що країни мають приділяти увагу розвитку торгівлі й інвестиційного простору та робити спільні кроки для посилення безпеки в регіоні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.