Відключати енергопостачання у «червоній» зоні заборонено, – Нацкомісія

chervona-zona
Фото з відкритих джерел.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, нагадує, що у червоній зоні карантину заборонено відключати побутовим споживачам електроенергію через заборгованість.

Про це повідомляє НКРЕКП.

Зазначається, що 20 серпня набув чинності закон про внесення змін до законодавства щодо спрощення приєднання до електромереж. Документ у тому числі вносить зміни до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Зокрема, в цей документ внесена норма, згідно з якою на території регіонів України, на яких установлений червоний рівень епіднебезпеки поширення COVID-19, на період дії такого рівня та протягом 30 днів з дня його скасування забороняється припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Враховуючи зазначене, електропостачальникам (постачальникам універсальних послуг) та операторам систем розподілу забороняється припиняти постачання (розподіл) електричної енергії побутовим споживачам, електроустановки яких розташовані на території регіонів України (областей, м. Києва, м. Севастополя), на яких установлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), за несплату або неповну оплату спожитої електричної енергії цими споживачами у період дії на відповідній території «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) та протягом 30 днів з дня його скасування.

Якщо споживач був відключений від енергопостачання до встановлення червоної зони на відповідній території, то поновити надання послуги можна буде лише після усунення споживачем допущеного порушення (зокрема оплати заборгованості). НКРЕКП також нагадує про заборону стягувати зі споживачів пеню за несплату послуг у період дії карантину на території України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: