дивись.info

МОЗ готується до нової COVID-хвилі: вже розгорнули майже 39 тисяч ліжок

МОЗ готується до нової COVID-хвилі: вже розгорнули майже 39 тисяч ліжок

В Україні медичну допомогу хворим на COVID-19 надаватимуть близько 250 лікарень, до першої хвилі уже готові майже 39 тисяч ліжок.

Про це в інтерв’ю порталу Ліга повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає Укрінформ.

«У нас законтрактовано близько 250 лікарень, готових надавати послуги пацієнтам з COVID-19. Вони поділені на першу і другу хвилі реагування. На першу хвилю готові майже 39 000 ліжок, з яких 96% з киснем. Близько 3000 ліжок – реанімаційні. На другу хвилю реагування у кожній області додатково визначено 2-3 лікарні», – сказав Кузін.

За його словами, на стаціонарну допомогу таким хворим є 11,8 млрд грн. Крім того, 8 вересня оновлено стандарти лікування коронавірусної хвороби відповідно до рекомендацій ВООЗ, Європейського бюро CDС, американського CDC.

Заступник міністра повідомив, що також закуплено спеціалізоване медобладнання, зокрема 161 апарат КТ і 146 рентген-апаратів для опорних лікарень.

Зараз, як повідомив Кузін, реанімаційні ліжка зайняті на 23%, ліжка з киснем – на 17%, апарати ШВЛ – на 8%.

Він нагадав, що максимально система охорони здоров’я може виділити 90 тис. ліжок для лікування хворих на COVID-19. Ця кількість з урахуванням лікарень першої, другої хвиль та резерву.

За словами головного держсанлікаря, при використанні лікарень першої та другої хвилі можливі обмежений доступ до звичайних медпослуг, несвоєчасна госпіталізація і діагностика, відмова у планових госпіталізаціях тощо.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.