Як оформити право власності на земельну ділянку, — покрокова інструкція

IMG_0034-1
ілюстративне фото, з архіву редакції

До 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець повинен оформити право власності на земельну ділянку. 

До 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець повинен оформити право власності на земельну ділянку.

Про те, які документи необхідно зібрати для цієї процедури та куди слід звертатись, ІА Дивись.info розповіла фахівчиня Миколаївського бюро правової допомоги Ольга Жила.

У разі, якщо власник чи спадкоємець цього не зробить, каже вона, то буде вважатись, що вони відмовились від неї. Тоді ця невитребувана земельна частка (пай) після того, як буде виокремлена земельна ділянка, передається у комунальну власність тієї територіальної громади, на території якої вона розташована  у порядку визнання майна безхазяйним.

Як ця процедура відбувається поетапно:

  • Вам, як власникові, слід звернутися до відповідної сільської, селищної, міської ради із заявою про виділення належної земельної частки (паю)  у натурі (на місцевості) та надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі.
  • Після отриманого рішення, прийнятого місцевою радою, укласти договір із землевпорядними організаціями на виконання робіт із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Звертаємо увагу, що такий договір може бути укладений не лише особою, яка має право на земельну частку (пай), але й місцевою радою. Іншими словами договір укладає той, за чий рахунок виготовляється документація.
  • Далі потрібно звернутися до  Державного кадастрового реєстратора  із заявою про державну реєстрацію земельної ділянки (за відповідною формою) та отримати Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Зауважимо, що за результатами таких дій  цій земельній ділянці уже буде присвоєний кадастровий номер.
  • Потім необхідно звернутися до місцевої ради із заявою про затвердження документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для оформлення земельної ділянки у власність.
  • Останній етап – реєстрація права власності на земельну ділянку. А для цього можна звернутися або до реєстратора, який знаходиться у центрі надання адміністративних послуг, або ж до нотаріуса. І як наслідок – ви отримаєте Витяг з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію права власності на земельну ділянку.

Тож завдяки цим правилам ви оформите свій пай і станете його законним власником.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: