дивись.info

Львівська компанія виграла грант ЄБРР на кліматичні інновації

Львівська компанія виграла грант ЄБРР на кліматичні інновації

Львівська компанія виграла грант ЄБРР на кліматичні інновації. 46 тисяч євро «Компанія Ензим» використає на роботи в рамках четвертої черги модернізації власних очисних споруд.

Про це повідомляє ЛМР.

16 вересня у Києві відбулась церемонія нагородження переможців конкурсу Кліматичних інноваційних ваучерів – грантової програми, яку фінансує Європейський банк реконструкції та розвитку за підтримки Європейського Союзу. Серед шести переможців відбору – львівська біотехнологічна «Компанія Ензим», найбільший в Україні виробник дріжджів.

Цієї осені на «Ензимі» стартує черговий етап реконструкції власних очисних споруд. Їх збудували ще у 2004 році та з того часу вже відбулось  три масштабні реконструкції. Роботи в рамках четвертої черги дозволять підприємству підготуватись до розширення ферментаційних потужностей, а також зменшити концентрацію кальцію після першої (анаеробної) стадії біологічного очищення стічних вод.

«Ми реконструюємо існуючий реактор видалення кальцію T-500. А також додаємо ще один етап декальцинації – встановимо новий пелетний реактор-кристалізатор, який перетворює залишковий кальцій на гранули (пелети), що в сумі збільшить ефективність вилучення кальцію з 30 до 75-80%», – коментує майстер дільниці з очищення стічних вод «Компанії Ензим» Сергій Басараб.

Окрім покращення якості стічної води, яка з очисних споруд компанії надходить до міського каналізаційного колектора, проект має ще низку переваг у збереженні довкілля та природних ресурсів. Зокрема:

– завдяки тому, що в пелетному реакторі карбонат іони зв’язуватимуться у вигляді гранул карбонату кальцію, що дозволить виводити з циклу вуглецю близько 320 т вуглекислого газу на рік;

– підприємство зможе отримувати більше біогазу – до 13 тисяч кубометрів на добу, що дозволить повністю відмовитись від споживання природного газу, а потенційно — ще й перетворювати на електроенергію надлишок біогазу;

– гранули з пелетного реактора можна буде використовувати при виробництві будівельних матеріалів як заміну піску, видобуток якого негативно впливає на природу;

– зменшиться використання хімічних реагентів на всіх етапах очищення стічних вод.

«Цей проект досить унікальний – використання пелетного реактора для декальцинації стічних вод дріжджового виробництва планується реалізувати вперше в світі. Проте також і дороговартісний – загалом компанія інвестує в нього близько 22 мільйонів гривень. Грантове фінансування від ЄС та ЄБРР дозволить покрити витрати на розробку робочого проекту, систему автоматизованого керування та пусконалагоджувальні роботи», – зазначає Сергій Басараб.

Зараз на підприємстві вже стартують роботи із реконструкції реактора Т-500. Для моделювання оптимального конструктиву пелетного реактора залучили спеціалізовану бельгійську компанію «AM-Team», яка має значний досвід у цій галузі.

«Очистка стоків дріжджового підприємства – це дуже складний процес, двостадійний і з використанням різних мікроорганізмів. Понад те, сировина для нашого виробництва – меляса, має високий вміст кальцію. Тому ми постійно доінвестовуємо і працюємо над вдосконаленням очистки стоків.

На виході прагнемо отримати достатньо очищену воду, яка не буде негативно впливати на навколишнє природнє середовище. Саме тому і розробили нову стадію декальцинації. Отримання гранту на цей проект для нас – це не стільки кошти, як велика мотивація для команди проекту. А також своєрідне визнання і підтвердження того, що до питань екології наша компанія відноситься зі всією відповідальністю», – коментує генеральний директор «Компанії Ензим» Андрій Цегелик.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.