дивись.info

Які свята відзначають 21 вересня (іменини, народні прикмети)

Які свята відзначають 21 вересня (іменини, народні прикмети)
фото: відкриті джерела

ІА Дивись.info склала добірку важливих подій і свят, які відзначають 21 вересня в Україні та світі.

Свята та події 21 вересня

Сьогодні — Міжнародний день миру. Генасамблея ООН заявила, що День Миру буде відзначатися як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня.

Генеральна Асамблея закликала всіх держав-членів ООН, регіональні і неурядові організації й окремих людей відповідним чином відзначати День, у тому числі шляхом освіти й інформування громадськості, і співпрацювати з Організацією Об’єднаних Націй.

Окрім цього, 21 вересня сьогодні день розповсюдження інформації про хворобу Альцгеймера. Недуга є одним із різновидів деменції, що уражає близько 6% (одного з 16) людей віком понад 65 років. Названа на честь німецького психіатра і невролога Алоїза Альцгеймера.

Яке сьогодні релігійне свято

21 вересня християни святкують Різдво Пресвятої Богородиці — релігійне свято християнської церкви на честь Богородиці Діви Марії, матері Ісуса Христа, що є одним з дванадесятих свят. У цей день підкреслюється, що Божа Мати є великою праведницею, помічницею і заступницею людей, покровителькою сільського господарства, яка народженням Христа зробила перший крок до вічного спасіння усіх людей.

Згідно із переказом, якого однаково дотримуються православні і католики, Діва Марія народилася в будинку Йоакима і Анни, який розташовувався в північно-східній частині Єрусалиму. Зараз це територія Мусульманського кварталу Старого міста, біля Левових воріт. Проте точне місце православні і католики вказують по-різному, і ці місця віддалені одне від одного приблизно на 70 метрів. На православному місці побудований монастир святої Анни, на першому поверсі його є церква на честь Різдва Богородиці, а під самою будівлею монастиря збереглася печера, яка була, за переказом, частиною будинку Йоакима і Анни. Католики вказують місце будинку в безпосередній близькості від Віфезди і побудували там базиліку святої Анни, у крипті якої також є стародавні підземні приміщення.

Іменини 21 вересня

Сьогодні іменини святкують: Георгій, Іван та Марія.

Народні прикмети 21 вересня

 • Прийшла Перша Пречиста – одягла природа намисто, прийшла Друга Пречиста – взяла комара нечиста, прийшла Третя Пречиста – стала діброва безлиста.
 •  Прийшла Пречиста – на дереві чисто, а прийде Покрова – на дереві голо.
 • Пречиста – картопля чиста.
 •  Прийшла Пречиста – принесла старостів нечиста.
 •  Перша Пречиста жито засіває, а друга – дощем поливає.
 •  Якщо на Різдво Богородиці погода буде сонячною, то і осінь чекає тепла і ясна, без рясних дощів. Якщо небо буде похмурим у цей день, то й осінні холоди прийдуть із дощами.
 • Якщо дівчина вмиється до сходу сонця, то її обов’язково просватають в цьому році.

Чого не можна робити 21 вересня

Народження Богородиці є великим святом, тому в цей день не можна:

 • працювати, в тому числі займатися справами по дому;
 •  лихословити, пліткувати і лаятися – це гріх. Всі образи і негаразди радять пробачити;
 •  під час застілля не можна змітати крихти на підлогу, а залишки їжі слід віддати тваринам;
 •  в день народження Богородиці не можна вживати м’ясо та алкоголь, оскільки він припадає на п’ятницю, пісний день.
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.