В Україні вирішили, який фільм відправиться на «Оскар»

218397
Кадр з фільму.

Оскарівський комітет України висунув фільм Наталки Ворожбит «Погані дороги» як кандидата на здобуття на премію «Оскар».

Про це повідомляє УП.

Фільм змагатиметься в категорії «Міжнародний повнометражний фільм» на 94-й премії Американської академії кінематографічних мистецтв і наук, повідомили на Facebook-сторінці комітету.

Режисером та сценаристом кінострічки стала Наталка Ворожбит, відома також як сценаристка популярного телесеріалу «Спіймати Кайдаша».

Її фільм «Погані дороги» складається з п’яти окремих новел про стосунки людей, понівечених російсько-українською війною на Донбасі.

Цього року фільм від України обирали 11 членів комітету. Троє не мали права голосувати через конфлікт інтересів, оскільки входять до складу творчої групи та є дистриб'юторами фільмів-кандидатів.

Фільм-переможець здобув 5 голосів від журі та додаткові 3 бали, згідно з правилами Українського Оскарівського комітету (за світову прем'єру на фестивалі класу А, нагороду на фестивалі класу А та рецензії у міжнародних профільних виданнях).

Серед конкурсантів були:

  • фільм «Відблиск» Валентина Васяновича – отримав 2 голоси та 2 додаткових бали;
  • фільм «Носоріг» Олега Сенцова – 1 голос та 2 додаткових бали;
  • фільм «Стоп-Земля» Катерини Горностай – 3 голоси та 3 додаткових бали;
  • фільм «Чому я живий» Віллена Новака – 0 голосів та 0 додаткових балів.

«Цьогоріч відбір був по-справжньому конкурентним і драматичним: змагалися фільми, в кожного з яких є беззаперечні чесноти, необхідні для перспективної участі в оскарівських перегонах.

В результаті Український оскарівський комітет певним чином підтвердив рішення кінокритиків і членів Української кіноакадемії, які вже віддавали «Поганим дорогам» свої призи», – коментує Алік Шпилюк, голова Українського Оскарівського комітету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: