15-річна яворівчанка стала чемпіонкою світу з класичного пауерліфтингу серед дівчат

_1632808659_613x321_3_0_nw

Мешканка Яворова Софія Станько перемогла у чемпіонаті світу з класичного пауерліфтингу серед всіх вікових груп, що проходить у швецькому Хальмстаді з 23 вересня по 3 жовтня.

Про це повідомили в управлінні молоді та спорту Львівської облдержадміністрації.

«Вчора 15-річна Софія Станько змагалася у ваговій категорії до 52 кг серед дівчат. У присіданнях зі штангою їй підкорилася вага 115 кг, у жимі лежачи – 82,5 кг, а у тязі становій - 115 кг. Вирішальною, як розповідають в обласній федерації пауерліфтингу, стала третя спроба тяги станової, в якій Софія випередила своїх суперниць», - йдеться в повідомленні.

Сума триборства 312,5 кг дозволила спортсменці вибороти перемогу на світовій першості. Новоспечена чемпіонка світу серед дівчат навчається у Яворівській гімназії імені Осипа Маковея.

В обід у боротьбу за нагороди чемпіонату світу вступив Остап Косик — ще один представник з Львівщини. У ваговій категорії до 83 кг серед юнаків Остап продемонстрував 230 кг у присіданнях, 145 кг у жимі лежачи та 240 кг у тязі становій. Лише 7,5 кг не вистачило представнику Львівщини до п’єдесталу пошани. Таким чином, у Остапа Косика четверте місце чемпіонату світу з класичного пауерліфтингу.

Для обох спортсменів це перший досвід участі у міжнародних змаганнях. Софія і Остап тренуються у Яворівській ДЮСШ під керівництвом тренерів Анатолія Погребінського та Василя Сахна.