В Україні вперше оштрафували колекторів за шантаж і погрози

teza-128

Національний банк оштрафував на 102 000 грн першу фінансову установу, яка порушила вимоги щодо стягнення простроченого борг.

Про це з посиланням на пресслужбу Нацбанку пише LIGA.Бізнес.

Законодавство щодо вимог з етичної поведінки порушила компанія ТОВ «КРЕДИТПРОМІНВЕСТ» (ЄДРПОУ 43305861).

Рішення накласти штраф 1 жовтня ухвалив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг.

Сама компанія не зареєстрована в НБУ як колектор і на сайті вказує, що не є компанією. Однак за даними сайту, вона займається факторингом — тобто працює з простроченою заборгованістю на підставі поступки права вимоги.

Якщо на адресу компанії надходитимуть скарги, її позбавлять ліцензії, зазначила у Facebook автор закону народний депутат Ольга Василевська.

Вона додала, що компанія тероризувала жінку, намагаючись змусити сплатити борг, розсилаючи її колегам аморальний наклеп про те, що ця людина нібито вимагає від студентів надавати їй послуги сексуального характеру. Також колектори дзвонили її сусідам, вимагаючи допомогти змусити жінку погасити заборгованість, погрожували їй самій.

«Сьогодні вони за це заплатили! Заплатили у розмірі, який кратно перевищує те, що вони могли з неї отримати», – додала Василевська.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: