На Львівщину прилетів сучасний гелікоптер для аеромедичної евакуації пацієнтів у критичних станах

IMG_2383_1633199369_1620x1080_1_0
Фото: ЛОДА

З 1 жовтня відновили проєкт аеромедичної евакуації пацієнтів. Відтак на території Львівської області з’явився гелікоптер державного центру авіаційного забезпечення Нацполіції під назвою Airbus Helicopters H-145.

Гелікоптер прибув на аеродром «Jagellon», що у Черлянах Львівської області, де він дислокуватиметься на постійній основі, повідомляє ЛОДА.

Сьогодні, 2 жовтня, Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський разом з колишнім заступником голови МЗС Антоном Геращенко, керівництвом Львівської ОДА, Львівської міської ради, Центру екстреної медичної допомоги та Національної поліції України з інспектуванням відвідали місце базування цього гвинтокрила.

До слова, гелікоптер перебуватиме у розпорядженні медиків Обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф.

Отож, цей гелікоптер призначений для того, що повітряним шляхом транспортувати пацієнта у критичному стані до медичного закладу. До прикладу, після ДТП, з гострим мозковим інсультом, гострим станом інфаркту, з різними травмами. Також у випадках ліквідації надзвичайних ситуацій.

Як повідомив начальник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько, аеромедична евакуація виконуватиме роботу в межах  Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Тернопільської, Чернівецької, Рівненської та Волинської областей.

«Завдяки цьому гелікоптеру лікарі зможуть надавати своїм пацієнтам ефективну та оперативну медичну допомогу, адже повітряне пересування економить час на транспортування пацієнта. Розуміємо, що життя людини безцінне, тому якщо навіть кілька хвилин допоможуть медикам врятувати життя пацієнтові, то безумовно можемо говорити про перевагу аеромедичної авіації. Наше наступне завдання – прокомунікувати з органами місцевого самоврядування, щоб отримати від них інформацію про усі точки на карті, куди б потенційно цей гвинтокрил міг приземлитися. Це допоможе екіпажу діяти чітко, а не ситуативно», - зауважив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик.

Екіпаж гелікоптера складається з командира борту, другого пілота, двох-трьох медиків.

«Гелікоптер H-145 обладнаний усім необхідним для підтримки життєдіяльності пацієнта під час транспортування - кисневі маски, дефібрилятори. Є також гідравлічні ноші, які використовують під час транспортування постраждалого у ДТП, щоб міцно зафіксувати людину в одному положенні», - розповів директор центру авіаційного забезпечення Олександр Таран.

Приблизний час від повідомлення про виклик для транспортування до початку злету складає від 7 до 10 хвилин. У порівнянні з наземним транспортом (машини медичної допомоги) це допомагає швидше дістатись до пацієнта.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: