• USD: 41.50
  • EUR: 40.90

Актуальні теми:

Підтримати

У Львові збиратимуть кошти для Музею Голодомору

У Львові збиратимуть кошти для Музею Голодомору

20 листопада у  Львівській національній опері відбудеться благодійний мистецький вечір.

Усі зібрані кошти передадуть для підтримки основної експозиції Музею Голодомору, що будується в Києві, розповів голова облдержадміністрації Максим Козицький на брифінгу в середу, 13 жовтня.

За його словами, Львівщина стала першою областю, яка підтримала ідею Міжнародного благодійного фонду Музею Голодомору щодо проведення мистецьких вечорів, які об’єднають благодійників музейного комплексу.

Сьогодні ж ініціативна група з підготовки мистецького вечора у Львові, до якої увійшли представники місцевої влади, підприємці, відомі громадські та культурні діячі, провела своє засідання.

«Починаючи з травня 2021 року, спільно з представниками львівської бізнес-еліти, митцями та лідерами громадської думки, ми розпочали роботу з підготовки благодійного мистецького вечора «Що загинуло – Воскресне» у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької. Ця подія має закласти фундамент постійної фінансової підтримки Музею Голодомору і продовжити традицію меценатства для знакових культурних проєктів України. Це важливий проєкт для вшанування мільйонів невинних жертв Голодомору. Будівництво Музею Голодомору визнано одним із пріоритетних проєктів у гуманітарній політиці України. Переконаний, що всі ми докладемо максимум зусиль, аби створення експозиції Музею Голодомору стало насправді нашою спільною відповідальністю», - пояснив Козицький.

Зі слів представників ініціативної групи, з травня 2021 року підприємці Львова та області вже активно долучилися до фінансування проєкту творення основної експозиції Музею Голодомору. Зокрема, свої перші благодійні внески на загальну суму в 1 млн 400 тисяч гривень зробили ТЗОВ «Винниківська тютюнова фабрика», ПРАТ «Львівський холодокомбінат» і деякі підприємці. Також у 2020-2021 роках вагомими внесками проєкт підтримали й міжнародні компанії – лідер українського IT-ринку компанія SoftServe та міжнародна поштово-логістична компанія Meest.

«З 2016 року, коли Україна повернулася до будівництва другої черги меморіального комплексу пам'яті жертв Голодомору – власне Музею Голодомору, цей статусний проєкт втілюється на засадах державно-приватного партнерства. Адже причетність до створення Музею Голодомору мають відчути мільйони українців у всьому світі. Ми можемо сміливо заявити, що державно-приватне партнерство відбулося: з 2017 року держава повністю виконує свої зобов’язання по будівництву приміщення Музею Голодомору. Хочу висловити особливі слова подяки львівській спільноті, яка першою підтримала ідею проведення мистецького вечора для благодійників і тим самим творить унікальний прецедент єдності й партнерства»,- наголосив голова Наглядової ради Фонду Музею Голодомору Іван Васюник.

Ініціативна група вирішила підготувати звернення до підприємців, представників місцевого самоврядування, діячів культури, закладів освіти і громадськості Львова та Львівщини щодо підтримки проєкту створення основної експозиції Музею Голодомору.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: