У Львові розпочався Конгрес Культури

861F9A0D_1F2E_4445_B8DA_EADE94A8D785_1634207657_1440x1080_1_0_nw

Сьогодні у Львові у театрі Лесі Українки розпочався Конгрес культури, який триватиме три дні. Конгрес задуманий як сталий майданчик для аналізу й обговорення актуальних питань сфери. Це дискусійна платформа для фахового критичного огляду культурного процесу в Україні.

У Конгресі бере участь, зокрема, Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, повідомили у ЛМР.

Конгрес Культури відкрили філософ, перекладач Вахтанґ Кебуладзе (Україна) та соціолог культури Паскаль Ґілен (Бельгія), який спробував окреслити вплив COVID-19 на світ мистецтва. Далі паралельно запрацювали Велика і Мала сцени Театру Лесі. Велика сцена охоплює такі тематичні блоки як «Катастрофи», «Спів-Життя», «Театрократія», а програма Малої сцени акцентує на практичних форматах і досвідах.

Конгрес продовжили перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко та міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, які подискутували про культуру та політику влади в час коронавірусу, бюджет для реалізації проєктів у цій сфері та загалом про її сучасний стан у державі. Модерувала дискусію керівниця проєкту Конгресу Культури / Інститут стратегії культури Юлія Хомчин.

Андрій Москаленко, зокрема, акцентував на програмі «Фокус на культуру», яка дозволила інвестувати у сферу у Львові близько 12 млн грн, а також втілити низку масштабних ідей.

«Місія Львова – в людях, у формуванні сильних середовищ, у створенні незалежних інституцій із новим змістом, які мають у своїй ДНК такі середовища. Вони повинні перемагати та здобувати», – зазначив Андрій Москаленко.

Він також додав, що одним із завдань міста у галузі є подальший розвиток муніципального Фонду культури. Відтак, міністр відзначив роботу Львова в цій сфері та підкреслив важливість розширення практики на території України: «Я щиро радий, що у Львові є Фонд культури. А ще я радий, що відповідна робота розпочалася й у інших містах країни».

У продовження розмови про вплив пандемії на культуру, міністр відзначив вакцинацію як найдієвіший метод у відновленні повноцінної роботи закладів сьогодні. Натомість Андрій Москаленко розповів про заходи міста із підтримки сфери культури в умовах локдаунів.

«Торік, коли розпочалася перша хвиля, ми впровадили фінансову підтримку для культурних проєктів. Зараз ми заходимо в чергову хвилю, тож, звісно, також швидко реагуватимемо на потреби. У сьогоднішніх умовах ми завжди будемо на боці тих, хто творить сенси», – відзначив він.

Зазначимо, що у фокусі ІІ-го Конгресу – актуальні процеси й питання сфери культури передовсім в Україні. Мистецьку складову репрезентує арт-простір від Влодка Кауфмана й Олексія Хорошка у театрі Лесі та «Екотеатр» у внутрішньому дворі Ратуші.

«На тему «Сцена майбутнього» для Конгресу Культури нас наштовхнули реалії, в яких ми живемо: в умовах коронавірусу ми співіснуємо вже півтора роки, і сфера культури до цього як ніяка інша є вразливою. Конгрес містить у собі дискусійну та мистецьку складову. Загалом цьогоріч задіяно близько 80 спікерів», – розповідає Юлія Хомчин.

Наголосимо, що захід відбувається із дотриманням усіх вимог карантину. Всі учасники та спікери конгресу мають сертифікати про повну вакцинацію або негативні ПЛР-тести, пройшли температурний контроль та дотримуються маскового режиму.

Триденна програма також доступна для перегляду онлайн: стежити можна на сторінках Конгресу Культури (Велика сцена), Інституту стратегії культури (Мала сцена), у подіях Конгрес Культури у Львові: Велика сцена та Конгрес Культури: Мала сцена. Англійською трансляції будуть на YouTube-каналі Конгресу Культури.

Конгрес Культури організовує Інститут стратегії культури й ГО «Вірменська 35» за підтримки Львівської міської ради, Міжнародного фонду «Відродження», Фундації Стратегічних Змін, Jam Factory Art Center, АТ «Кредобанк».

Нагадаємо, Конгрес Культури у Львові задуманий як стала платформа для фахового критичного огляду культурного процесу. Перший Конгрес відбувся у жовтні 2019 року та зібрав у Львові 250 спікерів й учасників із 8 країн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: