З початку року на Львівщині виявили близько 100 дітей, які опинилися на вулиці

630_360_1540636187-690

За 9 місяців на Львівщині працівники служб у справах дітей провели 618 профілактичних заходів.

Як розповів під час брифінгу заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний, це стало наслідком рейдів «Діти вулиці» та «Вокзал».

Зокрема, з вулиці вилучили 76 дітей та ще 20 з сімей.

За словами Віталія Загайного, загалом під час рейдів обстежили 1047 родин, попередили більше ніж 500 батьків. Було ініційовано притягнення  до відповідальності 88 батьків.Також під час проведення рейдів повернули в сім’ї 81 дитину, до навчальних закладів – 5, в притулок – 7, ще трьох – в заклади охорони здоров’я.

«Враховуючи вік, то 18 знайдених дітей із вказаної загальної кількості віком до 6 років. Ще 36 – від 6 до 14 років. Найбільша категорія – це діти віком від 14 до 18 років. Їхня кількість становить 42 дитини», – розповів начальник служби у справах дітей Володимир Лис.

У порівнянні з аналогічним періодом торік ці показники значно збільшилися. До прикладу, за 2020 рік всього провели 557 таких профілактичних заходів.

Метою профілактичних заходів є запобігати безпритульності серед дітей, помічати неповнолітніх, які опинилися у складних життєвих обставинах, не допускати вживання ними алкоголю чи тютюнових виробів.

«Адміністративна реформа та пандемія внесли свої корективи у роботу, та попри це, станом на вересень, все ж таки вдалось організувати понад 600 профілактичних заходів – рейдів у Львівській області. Важливо сказати, що на центральному рівні створена Національна соціальна сервісна служба, триває процес створення відповідних підрозділів на місцях. Нагадаю, що за результатами реформи децентралізації, об’єднані територіальні громади зобов’язані створити на своїх територіях служби у справах дітей. Станом на зараз така мережа передбачена в більшості громадах, а саме: у 66. У 7 громалах ще наразі не створені підрозділи служби у справах дітей», - розповів Віталій Загайний.

Загалом, зараз на Львівщині проживає понад 480 тисяч неповнолітніх дітей.

«За поточні 9 місяців склали 4283 протоколи про адміністративне порушення. До адміністративної відповідальності притягнули 324 неповнолітніх, з них за куріння в громадських місцях – 83, розпивання алкоголю – 91. Ще 20 дітей – за дрібне хуліганство, 12 – за насильство в сім’ї. Також цей показник склали випадки доведення неповнолітнього до стану сп’яніння, за неналежне виконання батьківських обов’язків по догляду за дітьми», - розповіда начальниця відділу ювенальної превенції УПД ГУНП у Львівській області Ольга Ковальчук.

Упродовж 2021 року на території області провели 4200 рейдів, у результаті яких перевірили 4617 неблагонадійних сімей (одну сім’ю можуть перевіряти неодноразово) та сімей у складних життєвих обставинах. Відтак, у притулок для дітей віддали 28 дітей.

Рейди організовують спільно працівники служби у справах дітей та ювенальної превенції ГУ Нацполіції у Львівській області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: