У Підгайчиках незабаром запрацює оновлений культурний центр 

2fb5662e-d2b0-44a1-83c8-d414deb39daa
Фото: Станіслав Клосовський

Цієї неділі у Підгайчиках, що біля Львова, готують до урочистого відкриття оновлену туристичну локацію «На Унтервалю».

Про це розповіли у департаменті з питань культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації.

Це музейно-культурний центр, що покаже мультикультурне минуле галицького села, де протягом 150 років аж до 1939 року компактно розвивались чотири культури: українська, німецька, єврейська та польська. Нова інтерактивна локація розкаже про унікальне поєднання в одній громаді цих культур.

Уже зараз в музеї зусиллями місцевих активістів зібрана експозиція предметів побуту, культових речей, меблів, стародруків. Фонд музею налічує понад ста унікальних експонатів.

«Це буде нова чудова локація для туризму, особливо цікава для тих, хто їде на екскурсію до Золочівського замку, Глинянського музею чи, наприклад, Унівської Лаври. Тут можна буде пізнати та переосмислити своє минуле. Ми розповідаємо та презентуємо побут українців, німців, поляків та євреїв, які жили тут до Другої світової війни. Розповімо історію домівок, покажемо хто тут мешкав раніше, як вони взаємодіяли,  та що залишили й досі у традиціях, ландшафті, ментальності. А ще відтворюємо деталі кулінарних, обрядових та релігійних традицій чотирьох культур, які були тут колись. У перспективі в нас також можна буде власноруч створити та про дегустувати цікавинки місцевої кухні», – розповів керівник проєкту Станіслав Клосовський.

Музейно-культурний центр у Підгайчиках – це простір,який об'єднує музей, громадський культурний центр, подієвий майданчик та мистецьку галерею у коморі. Тут є інтерактивна експозиція з модульним виставковим обладнанням, що залучатиме гостей до взаємодії, сучасна фотозона з використанням предметів спадщини, а ще живі історії з минулого.

Окрім того, команда облаштувала професійну систему освітлення, цілодобову вуличну експозицію, аудіогід українською, німецькою та англійською мовами та відкритий подієвий майданчик.

«Ми надихалися досвідом минулого, досліджували громадські рухи та товариства в Підгайчиках 100 років тому і були вражені їхньою чисельністю та активністю. Водночас, подорожуючи Європою, побачили багато прикладів як поєднати в одному просторі живу історію та місце для розвитку громади, сучасне, цікаве. Це натхнення і вилилось у створення музейно-культурного центру «На Унтервалю», – додаєСтаніслав Клосовський.

Відкриття 24 жовтня, о 15.00 годині.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: