Муніципальний притулок для тварин у Львові: очікування та реалії

фото ілюстративне

Чому у Львові досі не розпочалось будівництво муніципального притулку для для тварин. Це питання активісти обговорили в ефірі «Львівського пресклубу».

Чому у Львові досі не розпочалось будівництво муніципального притулку для тварин. Це питання активісти обговорили у «Львівському пресклубі».

Про цей проєкт говорять вже багато років. Так, 2012-го потрібно було прибрати з вулиць бездомних тварин через проведення Євро-2012. З цього приводу було розроблено стандартний концепт притулку, але він передбачав негуманне поводження – тримання у клітках та навіть евтаназію (усипляння). Попередньо було заплановано, що такий прихисток на 600 тварин зводитимуть у Рясному. Після зміни Державних будівельних норм розроблений проєкт більше не відповідав встановленим вимогам. Будівництво так і не розпочали.

Через декілька років зоозахисники створили петицію до мерії Львова. Головною умовою було внести зміни у концепцію і прибрати евтаназію. Необхідну кількість підписів зібрали менше ніж за місяць.

«Я зареєструвала петицію негайного будівництва притулку. Вона швидко набрала необхідну кількість голосів, і 4 лютого її було задовільнено. Роботи мали початись у квітні  2021 року. Створили спеціальну робочу групу. Однак, цього не сталось», – розповіла голова ГО «Зелена сила» Андріана Байло.

«Ми хочемо співпрацювати з владою. У нас є багато ідей з приводу концепції притулку. Тим паче скоро зима – ми постійно звертаємось до департаменту житлового господарства, щоби врегулювати питання дотримання норм експлуатації підвальних приміщень, аби запобігати ізоляції тварин, адже це може призвести до їх загибелі. Позитивного результату немає. Людям тварини заважають, але їх нема куди забрати. Виходить замкнуте коло», –  сказала голова ГО «Еко-Прогрес» Устина Бойко.

Попри старання активістів та волонтерів, на жаль, перспектива будівництва муніципального притулку залишається невтішною.

«За бажання можна йти до суду, щоб зобов’язати мерію вчинити ті чи інші дії. Але знаючи, як у нас працює система, я не бачу в цьому сенсу, бо це буде дуже тривалий процес. Так, у нас є проголосована петиція, але нема механізму, який би зобов’язував її виконати. Швидкого механізму щодо вирішення цього питання я на сьогодні не бачу. Безперечно, ми будемо продовжувати звертатись до депутатів. Треба максимально об’єднати зусилля, адже цю тему більше не можна ігнорувати. Гадаю, зараз треба створити нову робочу групу, аби процес зрушився і був дієвим. Мають бути почутими волонтери, а також ті, хто проти. Можливо, вони тому і проти, бо не володіють інформацією. Притулок є дуже важливим, адже передусім це безпека для нас всіх. ЛМР ж не проводить ніякої інформаційної політики»,- прокоментувала голова адвокатського об'єднання «Legal Jet» Олена Остимчук.

Якщо будівництво таки почнеться, у притулку планують облаштувати вольєри, ветеринарну клініку, виставковий майданчик, кінологічну школу, а також зооготель. Притулок сам себе забезпечуватиме. Тварина, потрапляючи з вулиці, отримає щеплення, глистування, за потреби лікування, а пізніше її  виставлятимуть на адопцію.

«Буде 200 місць для котів і 400 – для собак. Оскільки гостро стоїть  питання про кошти, то постановою Кабінету Міністрів притулки для тварин включені до природоохоронних заходів. Відповідно, на ці заходи гроші можна брати з державного бюджету. З приводу ціни проєкту, то її назвати поки не можемо, адже мають бути погоджені будівельні масштаби. У будь-якому випадку механізм запрацює, якщо на те буде політична воля», – додала Андріана Байло.

На сьогоднішній день питання, коли саме у Львові з’явиться такий притулок, досі залишається відкритим.

Анастасія БЕДРІЙ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: