дивись.info

На що підуть 700 мільйонів доларів траншу МВФ

На що підуть 700 мільйонів доларів траншу МВФ
getty images

Транш у 700 мільйонів доларів, який Україна може найближчим часом отримати від МВФ, закладений на фінансування дефіциту державного бюджету.

Про це в етері каналу «Дом» заявив радник президента з економічних питань Олег Устенко.

«На ці 700 млн дол. ми очікуємо найближчим часом, вже було підписано попередню угоду з Міжнародним валютним фондом. Ці кошти закладені вже на покриття державного бюджету. Тому тут особливого вибору немає. Вони зайдуть до державного бюджету», — сказав радник Зеленського.

За його словами, потрібен час, щоб вибрати всю зарезервовану для України суму в 5 млрд дол.

«Україні потрібен додатковий час, аби вибрати всю цю зарезервовану для неї суму. Тому одна з частин переговорного процесу з МВФ стосувалася саме того, що програму було би логічно додатково продовжити, й угода, наскільки я розумію, попередньо вже отримана», — додав він.

Устенко нагадав, що очікується засідання ради директорів МВФ, на яке буде винесено і українське питання.

«Ми раніше отримали 2,1 млрд дол. — це 40% від загальної нашої програми. Ми зможемо просунутися автоматично після чергового траншу й отримати бракуючі 60%. Тому, коли говорили щодо термінів програми, говорили зокрема й про те, щоб спробувати отримати повністю зарезервовану для України суму. Звичайна українська практика — це обірвати стосунки та відкрити нову програму. Цього разу використовується, на мій погляд, більш логічний підхід — спробувати вибрати те, про що домовилися раніше», — зазначив радник президента.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.