У Львові відреставрували частину вежі аттика колишнього монастиря бенедиктинок

У Львові відреставрували частину вежі аттика колишнього монастиря бенедиктинок
Фото: ЛМР

У Львові відреставрували частину вежі аттика колишнього костелу сестер-бенедиктинок, що на вул. Вічевій, 2.

Роботи виконували польські та українські реставратори, а фінансував їх фонд «Полоніка», відповідно до програми «Збереження спільної культурної спадщини», інформують у міськраді.

«Минулого року ми запропонували їм долучитися до реставрації цього монастиря, вони погодились, і сьогодні маємо дуже гарно відреставровану частину вежі аттика.

Вежа монастиря бенедиктинок квадратна і аттик зі всіх боків має фігури, елементи декору. Вони в дуже поганому стані, багато втрачених елементів. Також там є сліди куль. Очевидно, у відомі нам часи, це були добрі мішені, щоб вправлятися у стрільбі. Це ми залишили для історії.

Цього року відреставровані дві сторони вежі аттика, втрачені елементи фігур доповнені, укріплені, очищені від біонаростів та захищені.

Наступного року будемо робити ще дві інші сторони. Також на храмі, в ніші, є прекрасна скульптура ангела, яка, сподіваюсь, теж буде відреставрована наступного року», - розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Костел Усіх Святих і монастир бенедиктинок — памʼятка архітектури національного значення. Нині монастирський комплекс належить згромадженню сестер студиток і називається Храм Усіх Святих і монастир Покрови Пресвятої Богородиці сестер студиток.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: