На Львівщині цьогоріч запрацювали 12 нових спортивних майданчиків

IMG_1717
фото ілюстративне, з архіву редації.

З 13-ти запланованих спортивних майданчиків цього року в області ввели в експлуатацію вже 12,

З 13-ти запланованих спортивних майданчиків цього року в області ввели в експлуатацію вже 12.

Про це на брифінгу 2 листопада розповів начальник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.

За його словами, тривають ремонтні роботи на великих стадіонах у Сокалі, Мостиськах та Стрию, завершені – у Самборі та Буську. Загалом з обласного бюджету на розвиток спортивної інфраструктури Львівщини виділили 33 млн грн. Окрім того, залучаються кошти місцевих громад та з держбюджету.

«Без сучасних якісних стадіонів, майданчиків, льодових ковзанок, басейнів, спортивна культура не розвиватиметься. Тому коли ми на Львівщині формували свою стратегію розвитку спортивної інфраструктури, ми її поділили на три базових рівні», - каже Роман Хім’як.

«Мала інфраструктура – це ігрові майданчики розміром 42 м на 22 м, зі штучним трав’яним або поліуретановим покриттям, яких би мало бути по кілька в кожному населеному пункті. Таких на Львівщині є вже 246. Їх облаштовують у межах обласної програми розвитку фізичної культури спорту за рахунок коштів обласного бюджету та бюджету громади. Цього року з 13-ти запланованих майданчиків 12 вже введено в експлуатацію. І тільки в 5-ти громадах такі об’єкти наразі відсутні. Середня інфраструктура – це стадіони з легкоатлетичним ядром, де можна проводити легкоатлетичні змагання обласного рівня. Тут є мінімум 4 бігових доріжки, 6 стометрівок – з поліуретановим покриттям. Такими є стадіони у Самборі та Буську, які завершать цього року, тривають ремонтні роботи на об’єктах у Сокалі, Мостиськах та Стрию, які планують ввести в експлуатацію у наступному році», -  додав він.

На стадіон «Сокіл» у Львові та на стадіон в Стрию, а також на облаштування 25-метрового басейну в Давидові залучали кошти з державного бюджету.

«Всі ці об’єкти і місця їх облаштування обираються за принципом, де вже є якась традиція. Для прикладу, у Сокалі є школа легкої атлетики. Тому стадіон споруджується вже конкретно для когось, хто буде на ньому займатися. У Буську розташована одна з найкращих в Україні дитяча-юнацька спортивна школа. Там є чемпіони України і міжнародних змагань. Спортивних об’єктів направду бракує і будувати їх необдумано, будь-де, немає змісту», - зауважив начальник управління молоді і спорту Львівської ОДА.

Третій рівень — це великі спорткомплекси, які міститимуть мінімум 3 тисячі глядацьких місць.

«Для проведень змагань з гандболу, футзалу, 50-метрові басейни. Ці об’єкти важко реалізувати лише за кошти області і громад. Тут залучають кошти державних програм – Державного фонду регіонального розвитку, субвенцій на соціально-економічний розвиток. З обласного бюджету цього року виділено 33 млн грн на спортивну інфраструктуру у межах обласної програми.», - розповів Роман Хім’як.

Він нагадав, що торік був реконструйований стадіон Львівського університету фізичної культури «СКІФ».

«Роботи відбувалися у межах державного і обласного бюджетів. Зараз стадіон акредитовують на другу категорію для атлетичних видів спорту. Цьогоріч там відбулися вже чотири чемпіонати України», - додав начальник управління.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: