Половина роботодавців планують збільшити зарплати у 2022 році

зарплати
Фото (ілюстративне). З відкритих джерел

За опитуванням 48,9% роботодавців планують збільшити заробітну плату у 2022 році.

Плани компаній щодо підвищення заробітних плат, хто є ініціатором підвищення зарплат та якими є умови підвищення зарплат в українських компаніях — дізнавайтеся в результатах опитування роботодавців, яке провів сайт із пошуку роботи Jooble.

Плани роботодавців щодо підвищення заробітної плати працівників 

36,5% роботодавців повідомили, що планують збільшувати зарплати до кінця цього року, а 35,3% — залишать їх на поточному рівні. Ще 27,7% роботодавців досі не визначилися. 0,5% роботодавців не зазначили ці дані під час опитування.

Про намір збільшити зарплати працівникам у 2022 році повідомили 48,9% опитаних роботодавців, водночас 42,9% ще не визначилися; залишити зарплату на незмінному рівні планують 8,2% опитаних роботодавців. 

Про зменшення зарплат через карантин повідомили 14,3% роботодавців, ще 23,4% підтвердили зростання зарплат на підприємствах; незмінними через карантин залишилися зарплати у співробітників 61,4% опитаних роботодавців. 0,9% з них не зазначили ці дані під час опитування.

Аналіз ринку для збільшення заробітної плати

Про періодичний аналіз конкурентності заробітної плати на своїх підприємствах зазначили 69% опитаних роботодавців. Так, більшість підприємств аналізують рівень винагород раз на квартал або на пів року. Водночас 15,2% компаній повідомили, що взагалі не проводять такого дослідження, а 15,8% орієнтуються на інфляцію або загальну тенденцію на ринку. 

Ініціатива щодо підняття заробітної плати та головні причини підвищувати співробітнику зарплату

Найчастіше підвищення зарплати відбувається за ініціативи керівництва, рідше — за ініціативою працівників чи є плановим підвищенням заробітних плат. Найпопулярнішими причинами збільшення зарплат опитані роботодавці назвали: визначні досягнення на робочому місці, підвищення професійної кваліфікації,  загальне збільшення зарплат на ринку праці. Найменший вплив, згідно з опитуванням, мають робочий стаж у компанії та інфляція. 

Дослідження провели аналітики Jooble на основі опитування 329 українських  роботодавців у період із 15 вересня по 26 жовтня 2021 року.  Jooble провів анкетування  роботодавців із галузей виробництва, роздрібної торгівлі, будівництва, готельно-ресторанної сфери, IT, освіти, медичної сфери, державного сектору, аграрного сектору, логістики та інших. У 57,1% опитаних роботодавців працює до 50 співробітників у компанії, у 15,5% — від 100 до 499 працівників, у 14,3% — від 50 до 99 колег, у 8,5% опитаних — від 1000 та більше співробітників, у 4.6% роботодавців — від 500 до 1000 працівників. Анкетування було анонімним та складалося з 8 запитань із запропонованими варіантами відповідей та можливістю написати власний варіант у деяких запитаннях, щоб розширити межі відповідей та дати респонденту можливість виразити свою точку зору. Статистична похибка вибірки не перевищує 6%.

Довідка про Jooble

Jooble (Джубл) — це один із найбільших сайтів для пошуку роботи в Україні та світі, що входить в топ-5 найпопулярніших ресурсів із працевлаштування. Сьогодні за допомогою Jooble люди знаходять роботу в 71 країні світу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: