дивись.info

У Мінсоцполітики пояснили, коли українці можуть звертатися по субсидію

У Мінсоцполітики пояснили, коли українці можуть звертатися по субсидію

Витрачання понад 15% сукупного доходу домогосподарства на оплату житлово-комунальних послуг уже є підставою для звернення по субсидію.

Про це сказав заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко в етері телеканалу «1+1».

«Не вдаючись у формули, розрахунки, норми і так далі, ми можемо сказати абсолютно таку зрозумілу річ: якщо домогосподарство витрачає більше 15% свого сукупного доходу на оплату комунальних послуг, це вже є підставою для того, щоб воно звернулося за оформленням субсидії. Звісно, органи соціального захисту будуть вивчати конкретні майнові характеристики, але це дає можливість людині хоча б визначитися – може їй бути призначена субсидія чи ні», – заявив він.

За його словами, щодо призначення субсидії можна звернутися безпосередньо до органів соціального захисту населення, через ЦНАП, через територіальні громади, також можна заповнити заяву і декларацію та відправити їх поштою або заповнити онлайн відповідну форму на сайті Міністерства соціальної політики.

Урядовець також нагадав про критерії, які обмежують можливості домогосподарств отримати субсидію, серед них, зокрема: здійснення покупок разовим платежем на суму понад 50 тисяч гривень, обмін валюти на велику суму, купівля автомобілів, яким менше 5 років з дати випуску, наявність двох і більше житлових приміщень у містах.

Нагадаємо, на початку жовтня Верховна Рада ухвалила зміни до бюджету на 2021 рік, що передбачають виділення додаткових 12 мільярдів гривень на субсидії.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.