• USD: 35.70
  • EUR: 37.80

ЗНО-2022: важливі нововведення

ЗНО-2022: важливі нововведення

Під час ЗНО 2022 року учасники можуть обрати більше ніж 5 предметів, але за додаткові доведеться заплатити.

Під час ЗНО 2022 року учасники можуть обрати більш ніж 5 предметів, але за додаткові доведеться заплатити.

Про це під час брифінгу 5 листопада розповіла директорка Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки, основна сесія ЗНО почнеться 23 травня і завершиться 17 червня. На зовнішнє незалежне оцінювання винесено 13 предметів. Із них для отримання документу про повну загальну освіту кожен випускник повинен обрати чотири. Обов'язковими є «Українська мова» та «Математика стандарт», далі на вибір «Історія України» або іноземна мова. І четвертий предмет - із того переліку, який пропонують.

«Новизною ЗНО 2022 року є те, що можна буде обрати шостий, сьомий чи навіть десятий предмет для здачі. Але якщо п'ять предметів учасник може скласти безкоштовно, то за усі наступні доведеться оплатити. Ці додаткові предмети можна буде здати в період основної сесії. Ще одним нововведенням буде полегшений тест з математики. Минулого року і цього руку вдруге введено два окремий предмети «Українська мова» і «Українська мова і література». Кожен має вирішити на що реєструватись. Для цього треба знати, які предмети вимагає той ВНЗ, до якого має намір вступати дитина. Коли закінчиться реєстрація, змінити предмети не можна буде. Згідно з умовами прийому, кожен заклад вищої освіти має прийняти правила прийому, в яких прописано вимоги до предметів», - наголосила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Реєстрація на основну сесію розпочнеться 2 лютого. Всі тестові завдання будуть перекладені на 6 мов національних меншин.

Як і в попередні роки, для детей з вадами зору і слуху будуть створені необхідні умови для здачі тесту. Для учасників із вадами слуху дозволеним є використання слухового апарату та запрошення сурдоперекладача. Для учасників із вадами зору - додаткове освітлення, лупи і зошити шрифтом Брайля, які підготовані із чотирьох предметів: українська мова, математика, історія України і біологія.

«Учасники, які потребують додаткових умов, мусять подати оригінал медичної довідки при реєстрації, і комісія регіонального центру розгляне заяву і подбає про відповідні умови. Дійсними будуть сертифікати за 4 роки: 2019 – 2022 роки. Ті, хто проходив ЗНО торік і хоче покращити результати з якогось одного предмету, може зареєструватись лише на цей предмет», - акцентувала Лариса Середяк.

Зміни також очікують на охочих вступити до магістратури. Торік випускники бакалаврату, які вступали на магістратуру здавали іноземну мову через систему ЗНО, що називається єдиний вступний іспит, і тільки правознавці здавали тест загальної навчальної компетентності. У 2022 році такий тест складатимуть ще 6 спеціальностей, серед яких журналістика, міжнародні відносини, соціальні науки.

Щодо пробного тестування, то у 2022 році його заплановано провести із двох предметів. В один день буде «Українська мова» і «Українська мова і література», а в наступний день — решта предметів. Реєстрація на пробне ЗНО розпочнеться у січні. Вартість участі у пробному тестуванні визначать у грудні, але передбачається, що вона дещо зросте.

Також у Центрі якості освіти рекомендують скористатися для безкоштовної підготовки до ЗНО їхнім сайтом, де зібрано багато тестових завдань з попередніх років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: