У Львівському історичному музеї можна оглянути відому у світі виставку про Голодомор

голод
фото; Львівський історичний музей

У Львівському історичному музеї представлений цікавий виставковий проєкт канадійської художниці українського походження Лесі Марущак «Марія».

Проєкт є мобільним меморіальним простором, що увічнює пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

Проєкт «Марія» демонструвався у дев’яти країнах, книга за мотивами проєкту потрапила до короткого списку Книжкової премії впливового міжнародного фотофестивалю Rencontres d’Arles у Франції (2019) та отримала нагороду за найкращий дизайн на міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» у Києві (2019).

«У центрі проєкту – образ дівчини Марії, яка всупереч сталінському рішенню про геноцид українців вижила, на відміну від мільйонів жертв. Проєкт натхненний реальною історією Марії Ф., яка пережила Голодомор та зараз живе із родиною в Канаді. Леся Марущак отримала дозвіл використовувати у проєкті фотографію із сімейного архіву, проте за погодженням з родичами героїня залишається анонімною. В образі Марії втілена пам’ять мільйонів людей, її історія — це компіляція багатьох спогадів. Роботи авторки передають емоційну та раціональну відповідь на злочин, сформовану на основі розповідей тих, хто пережив Голодомор», – кажуть організатори виставки.

Виставка приурочена до 27 листопада, коли в Україні відзначатиметься День пам’яті жертв Голодомору.

Виставка у «Кам’яниці Корнякта» Львівського історичного музею триватиме до 4 грудня.

Умови відвідування музею стандартні для червоної зони — щоби відвідати експозицію, на вході відвідувачі старші 18 років повинні показати сертифікат повної вакцинації від COVID-19  або негативний ПЛР-тест.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: