Суд стягнув з ЛОДА майже пів мільйона боргу за спорудження меморіалу Скорику

IMG_8514_1622889238_1620x1080_1_0
Фото: ЛОДА.

Підприємець Орест Дума відсудив в управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації 419 тис. грн за роботи зі встановлення пам’ятника композиторові Мирославу Скорику на Личаківському цвинтарі.

Пам’ятник був урочисто відкритий ще 5 червня за участі голови ЛОДА Максима Козицького та його заступника Івана Собка.

Про це пишуть Наші гроші.

В суді юристи ЛОДа говорили про те, що не отримували платіжних документів, а також апелювали до відсутності у підприємця необхідних ліцензій.

Підприємець Орест Дума виграв відповідний тендер від управління капітального будівництва Львівської ОДА у грудні 2020 року. За 1,1 млн грн він мав виготовити проєктно-кошторисну документацію та встановити пам’ятник.

На могилі поставили бронзовий барельєф та скульптуру «Плакальниця» − дівчини, яка тужить і плаче, бо митець покинув цей світ. Оплату за пам’ятник розділили на дві частини – в 2020 році підприємцеві мали заплатити 685 тис. грн, а в 2021 році – 419 тис. грн. Пам’ятник урочисто відкрили, однак усіх коштів за роботи підприємцеві не заплатили.

При цьому Орест Дума надсилав управлінню капітального будівництва поштою документи про закінчення робіт, але з невідомих причин в ЛОДА їх не отримали. В суді представники управління заявили, що роботи не були оплачені через те, що підприємець не мав ліцензії на роботи класу наслідків СС2.

Суддя Господарського суду Львівської області Тарас Рим підтримав підприємця та стягнув на його користь 419 тис. грн з управління капбудівництва. Він зазначив, що відсутність ліцензії – не привід не заплатити кошти, бо саме ж управління не вимагало ліцензії на торгах і підписало договір з підприємцем.

Крім того, суддя наголосив, що пам’ятник урочисто відкрили, і це означає, що підрядник завершив роботи, а управління капбудівництва їх прийняло.

Для підприємця Ореста Думи будівництво пам’ятника Мирославу Скорику було першим державним замовленням, починаючи з 2016 року, за даними проєкту Clarity. Підприємець зареєстрований 2002 року в Львові та спеціалізується на обробці декоративного та будівельного каменю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: