В Україні з початку року поліомієліт виявили вже у двадцяти дітей

9

З початку нинішнього року в Україні поліомієліт визначено у 20 дітей. Уci вони не щеплені проти недуги.

Про це УНН розповіли у Центрі громадського здоров'я МОЗ.

«Станом на 11 листопада 2021 року в Україні визначено ВСПВ тип 2 (VDPV2) у двадцяти дiтей (клiнiчнi прояви у дітей на даний час вiдсутнi) та параліч у 17-місячної дівчинки, спричинений ВСПВ тип 2 (VDРV2). Сумарно двадцять дiтей віком вiд 1 до 14 років. Bci вони не щеплені проти полiомiєлiту», — йдеться у відповіді на запит.

У ЦГЗ повідомили, що дитину з паралічем в Закарпатськiй областi було виявлено у межах епiднагляду за ГВП i згідно із нормативно-правовими актами, обстежено.

«Отримані ізоляти, видiленi пiд час дослiдження зразкiв бiоматерiалiв вiд хворої дитини у Нацiональнiй референс-лабораторii вiрусологiчних дослiджень Центру, були надiсланi до Регiональної референс-лабораторiї Всесвітньої організації охорони здоров’я у Фiнляндiю (м. Гельсiнкi). 1З жовтня було підтвердження наявностi полiовiрусу типу 1 у вiдiбраних зразках. Наразi триває розслідування та встановлюються причини ГВП у дитини. Дiвчинка не була щеплена проти поліомієліту», — зазначається у відповіді на запит.

Окрім того, у Закарпатській області визначено ВСПВ тип 2 (VDРV2) у чотирьох дiтей. Ще діти віком два, чотири та п’ять років. Зауважується, що діти не щепленi проти полiомiєлiту.

Нагадаємо, у півтора річної дитини з Рівненщини виявили параліч. Хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2). Батьки свідомо відмовились від щеплень, передбачених медичними стандартами, через релігійні переконання.

Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, заражену їжу та воду. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина — і дитина, і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти у віці до п’яти років.

Перебіг хвороби характеризується ураженням ЦНС, виникненням паралічів. Хвороба може призвести до смерті.

Поліомієліт неможливо вилікувати, але цій смертельно небезпечній хворобі можна запобігти завдяки вакцинації. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти віком до п’яти років, саме тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.

Інкубаційний період після зараження людини поліовірусом може тривати від 4 до 35 днів, після чого може розвинутися поліомієліт.

При цьому прояви хвороби можуть бути різними:

  • Жодних симптомів — без будь-яких проявів хвороба протікає у понад 70% випадків, що робить її особливо небезпечною для оточення.
  • Грипоподібні симптоми — лихоманка, головний біль, біль у животі й горлі, нудота і блювання — протягом кількох днів може проявлятися один чи кілька з них. За такої форми хвороби, яка виникає у 25% випадків, вірус розповсюджується найактивніше, залишаючись непомітним через схожість з симптомами грипу.
  • Рухові розлади — сильний біль у вражених м’язах і рухові розлади аж до повного паралічу, який може розвинутися за кілька годин. Параліч може вразити ноги, руки, плечі, груди, живіт, обличчя.
  • Ураження дихальних м’язів часто призводить до смерті. При одужанні після поліомієліту функція вражених хворобою нервів і м’язів не відновлюється.

Дуже рідко симптомом ураження поліовірусом центральної нервової системи також буває менінгіт.

На сьогодні не існує спеціального противірусного лікування поліомієліту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: