«Чесно. Коректно. Просто»: в Україні запустили онлайн-курс про інвалідність

Люди_Майстерня Мрії

Львівська громадська організація «Майстерня Мрії» розробила та презентувала безоплатний освітній відеокурс про те, як коректно говорити і взаємодіяти з людьми з інвалідністю, що таке аутизм та синдром Дауна, якою може бути перша допомога в кризових ситуаціях.

Львівська громадська організація «Майстерня Мрії» розробила та презентувала
безоплатний освітній відеокурс про те, як коректно говорити і взаємодіяти з людьми з
інвалідністю, що таке аутизм та синдром Дауна, якою може бути перша допомога в
кризових ситуаціях. Цикл відео порушує соціально важливі питання, щодо яких у нашому суспільстві досі є стереотипи та упередження.Курс «Чесно. Коректно.Просто: Все, що потрібно знати про інвалідність» складається з восьми освітніх відео на теми, які пояснюють, що таке інвалідність та яку термінологію використовувати, щоб коректно про неї говорити, які права та свободи мають люди з інвалідністю і як забезпечити умови для користування ними.

Аудиторія проєкту – вчителі, викладачі, методисти, медійники, бізнес, близькі й родичі людей з інвалідністю та всі, хто прагне знати більше про права людини, про те, як правильно взаємодіяти та комунікувати в соціумі з людьми з інвалідністю. Відео є у відкритому доступі на сайті та Youtube «Майстерні Мрії».

«Нам здається, що в Україні тема інвалідності часто замовчується. Її або намагаються уникнути, або прикрасити, або ще щось, тільки б не говорити нормальними словами про нормальні речі. У цих відео ми розповідаємо, як комунікувати з людьми з інвалідністю так, щоб не робити акцент на інвалідності, не боятися її, не пропонувати непотрібну допомогу. Як робити так, щоб всім було комфортно під час спілкування», – розповідає керівниця центру денного перебування «Майстерня Мрії» Галина Штогрин.

Команда «Майстерні Мрії» підготувала освітній курс разом зі спеціалістами–консультантами.

Зокрема це громадські активісти, лідери «Групи активної реабілітації» Віталій та Уляна
Пчолкіни; громадський діяч, співзасновник Освітнього центру з прав людини у Львові
Володимир Бєглов; спеціалістка з прав осіб з ментальною інвалідністю Кристина Висоцька та правозахисниця Ніна Хома.

«Цей курс потрібен для того, щоб нагадати, що ми всі живемо в суспільстві, і поруч з нами є дуже різні люди. І всіх нас об'єднують права людини. Наш курс допоможе зруйнувати суспільні стереотипи і бар'єри, зробити суспільство більш відкритим до людей з інвалідністю. Адже часто ми відштовхуємо або боїмося саме того, про що мало знаємо. Маю надію, що цей курс допоможе комусь дізнатися щось нове, а комусь згадати те, що забулось», – розповідає керівниця громадської організації «Майстерня Мрії» Анна Іванічева.

«Майстерня Мрії» – це центр денного перебування для молоді з ментальними порушеннями, в якому хлопці та дівчата, які мають аутизм, синдром Дауна чи різні порушення когнітивного розвитку, проводять час разом. Відвідувачі центру разом з асистентами та волонтерами розвивають побутові навички, займаються творчістю, відвідують екскурсії та організовують власні заходи. Окрім цього, «Майстерня Мрії» займається супроводом сімей, де є дитина з інвалідністю та адвокацією питання інвалідності на державному рівні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: