На львівській митниці збільшується кількість корупційних схем

митниця
фото: Державне бюро розслідувань

Серед найбільш розповсюджених - перевезення через кордон одних товарів під виглядом інших. 

Серед найбільш розповсюджених - перевезення через кордон одних товарів під виглядом інших.

Про це повідомляє прес-служба ТУ ДБР у Львові.

У 2021 році слідчі ТУ ДБР Львова скерували до суду обвинувальні акти у 30 кримінальних провадженнях у сфері порушення митного контролю, з них 9 - на Львівщині. Розмір встановлених збитків - майже 4,5 млн грн.

Зокрема до суду направлено обвинувальні акти щодо інспектора відділу митного оформлення митного поста «Мостиська». Зловживаючи своїм службовим становищем він пропустив для подальшого розмитнення на територію України товар,  який насправді в цей день митного кордону не перетинав. Внаслідок таких дій інспектора держава недоотримала митних платежів на суму в понад 1,8 млн грн. Митнику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на 6 років.

Серед розповсюджених схем, які викривають працівники ТУ ДБР Львова - перевезення через кордон одних товарів під виглядом інших. Перевізники  знаходять спільників серед працівників митниці, які за певну винагороду допомагають безперешкодно  перетнути кордон.

«Зазвичай це добре налагоджені схеми. Такі транспортні засоби чекають на митниці у визначений час. Наприклад, ввозять брендовий одяг, декларуючи його як секонд-хенд, або ж нову побутову техніку під виглядом  вживаної. Відповідно сплачуються у кілька разів менші платежі, а державний бюджет недоотримує мільйони гривень»,-розповідає начальник 1 слідчого відділу ТУ ДБР у Львові Станіслав Лисенко. 

Протидія   корупційним схемам на митниці потребує комплексного і системного підходу.

«Важливо, щоб була  задокументована й ліквідована сама корупційна схема. Якщо ж діяти точково, то через деякий час на місце одного злочинця-правоохоронця прийде інший і  позитивних зрушень не відбудеться. Тому ми орієнтовані на викриття системних порушень на митниці»,- наголошує директор ТУ ДБР Львова Руслан Ляшко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: