На Тернопільщині є село, де мешкає лише одна людина

c9df9bcdfaf03501
Фото: Суспільне Тернопіль

Село Червоне Тернопільського району зникає з карти України. Тут залишився один житель — Михайло Чавурський.

Про це повідомляє «Суспільне».

Зі слів Мечищівського сільського голови Василя Сидоровича, село вже давно занепало, хоч раніше тут мешкало більше трьохсот людей, а нині лишився сам пан Михайло.

«Ми жартуємо часто з ним, що він тут і голова, і староста. Він сам собі дає раду. Садить город: барабольку, капусту, кукурудзу, сіє овес, пшеницю. Він, як один показник на всю область - на все село один житель, у нього один кінь, одна корова», – розповів Сидорович.

Михайло Чавурський всі основні роботи по господарству виконує сам.

«Кажуть, у цьому селі колись було 75 будинків та 56 дітей, які ходили до школи. Я теж тут ходив до школи – 4 класи. Потім вже до Мечищева ходили. Позаростало тепер все, нема чим хвалитися тепер в селі. Людей нема, хати повалилися».

До 1946 року це село називалося Молохів.

«Ця назва походить ще з дохристиянських часів. Від імені древнього бога Молоха. На цій території проводили жертвоприношення. Очевидно, з того часу назва Молохів залишилася за цією територією», - розповідає історик Богдан Климко.

За словами Василя Сидоровича, ще два роки тому з цього села п’ятеро дітей ходили до Мечищівської школи.

«Зараз вони перебралися до села Котів і ходять туди до школи. Окрім початкової школи колись у селі був магазин, тепер тут немає нічого. Хати, що залишилися, стоять порожні, садки позаростали. Але думаю, що село не зникне з пам’яті людей доти, доки будуть жити вихідці з цього села», – каже Василь Сидорович.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: