Що може завадити Львівщині покинути «червону» зону

IMG_8594
Фото з архіву редакції

Ситуація із захворюваністю на ковід на Львівщині стабілізується.

Ситуація із захворюваністю на коронавірус на Львівщині стабілізується.

Про це під час брифінгу 18 листопада розповіла директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко.

«Мабуть, вперше за довгий період ми можемо сказати, що захворюваність COVID-19 на Львівщині дещо стабілізується. Так, за минулу добу при проведенні понад 3-х тисяч лабораторних досліджень виділили приблизно тисячу позитивних знахідок РНК вірусу SARS-CoV-2 серед людей, які обстежувались. Тобто, вчора кожен третій, який обстежувався, виявився позитивним на COVID-19. Раніше ми говорили про цифри позитивних, які сягали 1,5, інколи й 3 тисячі випадків»,-  каже вона.

І додає, що разом зі зменшенням кількості підтверджених хворих, зменшилась і кількість звернень за медичною допомогою людей з ознаками гострого респіраторного захворювання (ГРЗ).

«Зокрема з такими ознаками, як задишка, висока температура тіла. Зменшилась і кількість викликів бригад швидкої медичної допомоги. Окрім цього, кількість людей, які виписуються зі стаціонару, є більшою ніж кількість людей, які за добу госпіталізують в ковідні стаціонари області. Це є хорошим прогностично сприятливим індикатором щодо подальшого розвитку подій на території Львівщини»,- повідомила Наталія Іванченко.

Так, станом на сьогодні в стаціонарах Львівщини, які визначені для госпіталізації хворих на COVID-19, знаходиться дещо менше, ніж 3 тисячі людей і це 57% зайнятих ліжок від всіх, які визначені для госпіталізації хворих.

«Попри те, що 227 осіб залишаються в реанімації, 100 на ШВЛ, така незначна стабілізація епідемічної ситуації дозволяє незначно послабити ті обмеження «червоної» карантинної зони, які існували досі. Тому з понеділка учні шкіл області зможуть відвідувати заклади освіти при умові, що всі учасники освітнього процесу на 100% вакциновані проти ковіду. Вищі навчальні заклади зможуть розпочати процес офлайн, але можуть продовжувати його і онлайн», - пояснила експертка.

Водночас таке послаблення зобов’язує керівників закладів освіти, які починають працювати офлайн, неухильно дотримуватись правил епідемічної безпеки.

«Це перш за все не допускати людей з ознаками ГРЗ на роботу. Якщо виявиться хтось хворий на ковід серед дітей, та оскільки більшість дитячого населення невакциновані, клас буде потребувати ізоляції з подальшим обстеженням та спостереженням. При дотриманні лише таких рекомендованих вимог наші школи зможуть працювати», - наголосила Наталія Іванченко.

Натомість відновлення повноцінного навчання несе певні ризики.

«Якщо нічого не порушить дотримання заходів безпеки, то є шанс, шо ми з цієї хвилі вийдемо. Великим ризиком є початок очного навчання. Тому дуже багато залежить від організації навчального процесу кожним закладом. Вірус буде змінюватися і від того, якими будуть його властивості залежатиме подальший перебіг епідеміологічної ситуації. Ми не можемо виключати п’ятої хвилі», - додала вона.

Також дуже важливо дотримуватися правил безпеки у транспорті.

«Якщо будуть утворюватися скупчення людей, і там будуть люди, які виділяють вірус, то наша відносно стійка епідеміологічна ситуація може змінитися в гірший бік», - каже фахівчиня.

Наразі, за показником відсотка позитивних випадків від загальної кількості проведених тестів, Львівщина перебуває в «жовтій» зоні, Водночас, за кількістю зайнятих ліжок у лікарнях область перебуває в межах «червоної» зони.

«За показником – кількість зайнятих ліжок з киснем ми лише вчора вийшли з «червоної» зони. Якщо ми три дні поспіль будемо мати таке зниження, тоді можна буде говорити, що нас виведуть з «червоної» зони. Тобто перспектива є, але конкретні терміни прогнозувати важко», - пояснила епідеміологиня.

Тим часом за вчорашню добу на Львівщині було вакциновано 21 тисячу осіб. Загалом, двома дозами в області вже вакциновано понад 540 тисяч осіб.

«Надалі актуальним є питання введення третьої, бустерної дози вакцини, але наразі рішення МОЗ щодо цього немає», - розповіла директорка центру.

Володимир ГАЛЕЧИК

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: