дивись.info

В Україні хочуть заборонити імпорт товарів із Білорусі

В Україні хочуть заборонити імпорт товарів із Білорусі
фото ілюстративне

Ембарго на ввезення білоруських товарів пропонується встановити тимчасово, до покращення ситуації в Білорусі.

Народний депутат від “Слуги народу” Олександр Дануца зареєстрував у парламенті законопроєкт про ембарго на імпорт товарів, країною походження яких є Республіка Білорусь (№6329), пише Уніан.

Також тимчасово, до усунення обставин, наведених у цій постанові, забороняється укладення правочинів, на підставі яких у суб’єктів господарювання, які утворені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства України, виникають грошові зобов’язання перед суб’єктами господарювання, які утворені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства Білорусі.

При цьому пропонується передбачити, що дія цього закону, у разі його ухвалення, не поширюватиметься на правочини, які укладені до моменту набрання чинності цим законом.

У пояснювальній записці до законопроекту його автор, зокрема, зазначає, що ситуація, що склалася на сьогодні в Білорусі, є не лише «ганебним прикладом нехтування основоположними правами людини та демократичними цінностями, а й становить пряму і безпосередню загрозу національним інтересам і безпеці України».

Дануца нагадав, що у своїй заяві Верховна Рада засудила численні факти переслідувань і насильства стосовно громадян Республіки Білорусь, перешкоджання реалізації ними права на свободу мирних зібрань та вираження своїх поглядів і переконань щодо спотворених результатів виборів президента.

Так, метою законопроекту є «обмеження фінансування економіки Республіки Білорусь українськими споживачами шляхом заборони імпорту товарів, країною походження яких є Республіка Білорусь».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.