Збірна України завершила чемпіонат світу з карате з найкращим результатом в історії

аніта
Аніта Серьогіна/фото з відкритих джерел

У Дубаї, ОАЕ, завершився чемпіонат світу з карате.

Для України він став найуспішнішим за історію участі збірної у світових першостях, адже вперше «синьо-жовті» завоювали одразу три нагороди за мундіаль.

Такий результат дозволив Україні посісти підсумкове 11-те місце в загальному медальному заліку.

Про це пише Суспільне.

Усі чотири медалі цього року збірна завоювала в жіночих категоріях. Зокрема, жіночий рекорд встановила срібна призерка цього мундіалю Аніта Серьогіна. У фіналі вона поступилася олімпійській чемпіонці та чемпіонці світу й Європи, сербці Йовані Прекович. Проте цей результат став найкращим в історії для українських каратисток.

Водночас Серьогіна повторила загальний рекорд України на чемпіонатах світу з карате, адже раніше «срібло» українські спортсмени здобували лише одного разу – серед чоловіків. У 2018 році віцечемпіоном світу став Валерій Чоботар.

Для Серьогіної це друга світова медаль у кар'єрі після «бронзи» 2016 року, а от Галина Мельник та Катерина Крива дебютували на п'єдесталі чемпіонату світу та вперше у своїх кар'єрах вибороли бронзові нагороди.

Єдину медаль у паракарате Україні принесла Кнарік Айрапетян, яка стала третьою в жіночому турнірі в класі K30