дивись.info

Сюрприз: як запровадження е-квитка призведе до здорожчання проїзду в електротранспорті Львова

Сюрприз: як запровадження е-квитка призведе до здорожчання проїзду в електротранспорті Львова
Фото: Олександр Мазуренко

У Львові тривають консультації з громадськістю щодо проєкту рішення виконавчого комітету «Про затвердження тарифів на послуги з перевезення пасажирів електричним та автомобільним пасажирським транспортом».

Вони розпочалися 10 листопада і триватимуть до 25 листопада. Саме до цього дня мешканці ще можуть подати свої зауваження та пропозиції до проєкту рішення через ЦНАПи або у вигляді електронного звернення.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту, рішення покликане забезпечити баланс інтересів перевізників, що обслуговують маршрути та пасажирів.

Минулої п’ятниці у форматі онлайн відбулося представлення проєкту рішення.

Пропонованим рішенням запроваджується єдиний тариф на проїзд в автобусах тролейбусах та трамваях. Фактично ж йдеться про підвищення вартості проїзду в електротранспорті.

Так, у проєкті рішення пропонуються такі тарифи: базовий – одна поїздку з можливістю пересадки впродовж 40 хвилин – 10 гривень (квиток у водія коштуватиме 15 гривень). Місячний абонемент коштуватиме 420 гривень (зараз вартість місячного абонемента у «Львівелектротрансі» становить 230 гривень), тримісячний – 1200 грн, піврічний  – 2200 грн, річний – 3650 грн. Зберігаються пільгові абонементи для студентів: місячний – 210 грн та піврічний – 1100 грн. Безкоштовно, впродовж навчального року, їздитимуть школярі. Пільговикам пропонують встановити обмеження – 60 поїздок на місяць. Для туристів денний абонемент обійдеться у 30 гривень, дводенний – 60 грн, триденний – 80 грн, і тижневий – 200 грн.

«Ми хочемо, щоби пасажири максимально користувалися абонементами. Чим на більший період люди будуть купувати абонементи, тим дешевшою для них буде кожна поїздка. Так, якщо брати 60 поїздок на місяць, то це буде 7 гривень для місячного абонемента, 6,67 грн – для тримісячного, 6,11 грн – для піврічного та 5 – для річного. Якщо поїздок більше, то це ще дешевше. Обмежень за кількістю поїздок в абонементах немає», – розповів директор департаменту міської мобільності Олег Забарило.

Іншою частиною пропонованого рішення є встановлення вартості транспортної роботи за 1 кілометр. За цим тарифом місто буде відшкодовувати перевізникам витрати на перевезення пільговиків. Для автобусів від 35 місць цей тариф визначили на рівні 29 гривень, від 80 місць – 48 гривень, для тролейбусів – 72 гривні, трамваїв – 82 гривні.

«Це цифри визначені на підставі розрахунків, які аналізували департаменти міської мобільності та економічного розвитку. В цих цифрах також міститься інвестиційна складова, яка в подальшому дасть можливість перевізникам оновлювати рухомий склад», – пояснив Олег Забарило.

Втім, у депутатів щодо наведених цифр виникають питання.

«У нас не погоджена маршрутна мережа на наступний рік, ми не знаємо кількість кілометражу. Про яку цінову політику ми тоді можемо говорити і які тарифи розглядати?» – запитує голова комісії транспорту та міської мобільності Ігор Зінкевич.

Чиновники відповідають – існуюча транспортна мережа наразі продовжуватиме діяти, а пробіг перевізників розраховували на підставі теперішніх маршрутів і кількості транспорту.

«За результатами перших місяців роботи електронного квитка буде можливість чітко зрозуміти, скільки пасажирів є на тому чи іншому маршруті. Тобто буде чіткий пасажирооблік, і на підставі цього ми будемо бачити, які маршрути підлягають корегуванню», – каже Олег Забарило.

У департаменті запевняють, що облікувати вдасться навіть тих пасажирів, які заходять і виходять з транспортного засобу, не завалідувавшись, що дасть можливість побачити фактичний пасажиропотік на кожній ділянці маршруту.

Це натомість дозволить об’єктивно вирахувати економічно обгрунтовану вартість проїзду, яка може виявитися як більшою так і меншою ніж пропонована зараз.

Володимир ГАЛЕЧИК

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.