У МВС готують законопроєкти про посилення відповідальності за порушення ПДР

Камера ПДР
Фото з відкритих джерел.

У Міністерстві внутрішніх справ готують пакет законопроєктів, які посилять відповідальність за порушення безпеки на дорогах.

Про це під час виїзного засідання Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності, присвяченому безпеці, заявив радник глави МВС Антон Геращенко.

«Ми в МВС готуємо пакет законів, які запропонуємо на розгляд вам, шановні народні депутати», — розповів Геращенко.

Вони повинні ще більше посилити відповідальність за порушення на дорогах:

  • по-перше, це буде законопроєкт про штрафні бали, коли за порушення буде не тільки стягуватися штраф, а й вилучатимуть права з подальшою здачею іспитів на знання ПДР. Це буде зроблено до 31 грудня цього року;
  • по-друге, це буде закон про вимірювання середньої швидкості руху на аварійно небезпечних ділянках доріг. Він дозволить не ставити багато камер на дорогах, а ставити всього дві на в’їзді і виїзді з магістралі і вимірювати, чи не була перевищена середня дозволена швидкість руху авто.

Також МВС ініціюватиме посилення відповідальності для тих водіїв, які сідають за кермо після рішення суду про позбавлення прав за нетверезе водіння за кермом. За словами Геращенка, збільшення штрафів істотно не вирішило проблему їзди за кермом після позбавлення прав — за 10 місяців цього року вже було виявлено 21 тисячу таких водіїв.

«Ми будемо притягувати до кримінальної відповідальності таких безвідповідальних водіїв з тим, щоб суд міг давати їм аж до позбавлення волі», — заявив Геращенко.

Крім того, МВС запропонує зміну в Кримінальному кодексі, щоб підозрюваних за статтями, пов’язаними з виробництвом, продажем і зберіганням наркотичних засобів у суддів була можливість позбавляти прав на тривалі терміни.

«Але найголовніший законопроєкт, який докорінно може змінити ситуацію на дорогах — це законопроєкт, підписаний цілою низкою колег, що знаходяться в залі. Це законопроект № 5798 (Проєкт Закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі суспільства у заходах з контролю за безпекою дорожнього руху та дотриманням правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів. — Ред.). Цей законопроект, у разі прийняття, дасть кожному громадянину, кожному водієві можливість бути поліцейським. Кожен через свій смартфон зможе фіксувати правопорушення інших водіїв, відправляти їх в поліцію і таким чином на вулицях будуть мільйони камер, мільйони пар очей, які стежать за дотриманням ПДР», — розповів Геращенко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: