дивись.info

У соцмережах проходить флешмоб проти демонтажу пам’ятника сину Моцарта у Львові

У соцмережах проходить флешмоб проти демонтажу пам’ятника сину Моцарта у Львові
фото з відкритих джерел

У соцмережах з ініціативи диригентки Оксани Линів проходить флешмоб проти демонтажу пам’ятника Ксаверу Моцарту на площі Маланюка у Львові.

Петицію про демонтаж скульптури депутати міськради мають розглянути 25 листопада під час сесії.

Як пише Укрінформ,  акція почалася з допису Линів у Фейсбуці.

«За збереження скульптури Ф.К.Моцарта на площі Маланюка вже висловилися десятки митців та спеціалістів України та цілого світу, і я вірю, що середньовічна розправа над сучасним арт-об’єктом не відбудеться, a здоровий глузд і прогресивна думка лідерів нашого суспільства переможуть», – написала Линів.

За кілька годин на підтримку позиції Линів свої відгуки написали близько пів сотні діячів культури з України та цілого світу. На захист пам’ятника висловилися такі відомі українські діячі, як художник Лев Скоп, художник та галерист Павло Гудімов, етногурт «ДахаБраха», письменник, автор роману-бестселлера «Моцарт із Лемберга» Богдан Коломійчук, перекладач, поет, літературознавець, віце-президент Українського ПЕН Остап Сливинський, поетеса, головна редакторка і співзасновниця «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка та інші. Зокрема український письменник Сергій Жадан зазначив, що сучасне мистецтво в сучасному місті, має свідчити й про час, в якому воно твориться.

«Мені здається, цей мистецький об’єкт є ще одним маркером Львова модерного, сучасного, незакостенілого, тому дискусії довкола цієї скульптури є так чи інакше дискусіями між чимось новим, нестандартним з одного боку, і таким, що не потребує жодних змін – з іншого. Певен, що світ рухають уперед саме зміни, виклики та експерименти», – додав Жадан.

Серед міжнародних експертів свої відгуки залишили представники мистецького середовища США, Франції, Німеччини, Латвії, Естонії та звичайно, Австрії.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.