дивись.info

Які свята відзначають 24 листопада (іменини, народні прикмети)

Які свята відзначають 24 листопада (іменини, народні прикмети)
Фото з відкритих джерел.

ІА Дивись.info склала добірку важливих подій і свят, які відзначають 24 листопада в Україні та світі.

Свята та події 24 листопада

24 листопада святкують Міжнародний день вина «Карменер». Заснували свято ще 2014 року на честь 20-ї річниці відродження цього сорту. Дуже давно виноград Карменер вважався у провінції Бордо найпопулярнішим. Його цінували винороби за неперевершені нотки слив, кедру, м’яти. На той час з ним не могли зрівнятися ні мерло, ні совіньйон. Але в 60-х роках минулого століття під час зараження плантацій попелицею філоксери, карменер було в Бордо втрачено.

Також 24 листопада – Міжнародний день еволюції, який святкує спільнота науковців з усього світу. Дату обрали на честь публікації всесвітньо відомої книжки Чарльза Дарвіна «Походження видів». Книжка в той час викликала чималий ажіотаж в суспільстві, оскільки була написана в популярно-публiцистичному, а не науковому стилі. Навіть сьогодні вона вважається одним із найбільш вагомих творів в історії науки. Саме вона поклала початок цілій науковій теорії, яка згодом почала називатися «дарвінізмом».

Щорічно 24 листопада святкують День моржа, який у 2008 році був заснований за поданням Всесвітнього фонду дикої природи. Моржі – одні з найбільших ссавців, що живуть в північній частині Землі. Саме наприкінці осені відбувається їх міграція, коли вони покидають свої домівки біля Чукотського моря і вирушають до Берингової протоки на зимування. Мета свята – привернути увагу до проблеми зменшення популяції моржів у природі.

Також сьогодні в Америці відзначається День друзів– щороку проводиться в день народження американського психолога Дейла Карнегі, автора книги «Як здобувати друзів і впливати на людей».

Іменини 24 листопада

Сьогодні іменини у Вікентія, Максима, Євгена, Віктора, Степана, Олександра, Федіра.

Народні прикмети 24 листопада

  • якщо яскраво світить сонце, скоро буде холодна погода;
  • протягом тижня йде мокрий сніг – чекайте на відлигу;
  • 24 листопада тепла погода – зима буде теж теплою, і навпаки;
  • якщо вночі на небі багато зірок, то наступного року буде хороший урожай на гриби.
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.