дивись.info

Одноразові пакети в українських крамницях стануть платними

Одноразові пакети в українських крамницях стануть платними

Кабінет Міністрів України планує встановити мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети.

Проєкт документу підготувало Мінекономіки, постанову планували схвалити ще 7 листопада, але рішення відклали, передає РБК-Україна.

Документом встановлюються мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети у формі рукава, з дном і відкритою горловиною зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів у таких розмірах, гривень за один пакет з ПДВ:

  • 2,00 — без ручок (без бічних складок);
  • 2,50 — без ручок (з бічними складками); з ручками (без бічних складок);
  • 3,00 — з ручками (з бічними складками).

Ці роздрібні ціни є мінімально допустимим рівнем цін на пластикові пакети (незалежно від ширини, довжини, глибини бічних складок, нанесеного маркування), який може застосовуватися суб’єктом господарювання, що здійснює поширення пластикових пакетів.

Як зазначається у пояснювальній записці до проєкту постанови, законом «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» визначено, що поширення пластикових пакетів проводиться виключно на платній основі.

Вимоги закону не поширюються на біорозкладані пластикові пакети і надтонкі пластикові пакети шириною до 225 мм (без бічних складок), глибиною до 345 мм (з урахуванням бічних складок), довжиною до 450 мм (з урахуванням ручок), призначені для упаковки та/або транспортування свіжої риби, м’яса і продуктів з них, сипучих продуктів, льоду і поширюються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка до 1 січня 2023 року.

Законом забороняється поширення в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів (зі стінками товщиною менше 15 мікрометрів); тонких пластикових пакетів (зі стінками товщиною від 15 до 50 мкм); оксорозкладаних пластикових пакетів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.