У Львові взялися за територіальну оборону

teroborona5

Депутати Львівської міської ради під час сьогоднішньої сесії погодили реформування управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР.

Йдеться про напрацювання заходів з територіальної оборони через загрозу вторгнення російських військ.

«Впродовж останніх тижнів з повідомлень ЗМІ, керівництва військової розвідки України та публічної інформації від наших союзників, стало відомо, що Російська Федерація стягує свої війська до кордону з Україною. А за деякими даними, існує ймовірність нової хвилі агресії зі сторони Росії в січні-лютому наступного року. Водночас останнім часом в зоні Операції Об’єднаних сил суттєво посилилися обстріли українських позицій та провокації зі сторони російських військ та їх найманців. Більш того, впродовж останнього місяця вкрай загострилась ситуація зі штучно створеною проблемою з мігрантами на польсько-білоруському кордоні. А в одному з останніх інтерв’ю самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко агресивно заявив про наміри щодо розміщення на південному та західному кордоні Білорусі дивізіонів російських ракетних сил з дальністю враження до 500 км. Зазначу, що від Львова до кордону з Білоруссю близько 200 км. Не додає стабільності в країні і внутрішня соціально-політична ситуація викликана останніми гучними та резонансними заявами», - пояснив в.о. директора департаменту гуманітарної політики Євген Бойко.

За його словами, розуміючи необхідність зберігати спокій та не піддаватись панічним настроям, все ж таки не можна ігнорувати реальність загрози цілісності, суверенітету та незалежності нашої країни.

«Чим сильніші та активніші дії наших ворогів, тим більш готовими ми повинні бути дати їм відсіч та попередити будь-які провокації та дії спрямовані на дестабілізацію нашого суспільства. Разом з тим хочу наголосити, що жертвою безпекових заходів не можуть ставати громадянські права українців, якщо це не передбачено Конституцією лише на певний час та у виняткових станах», - додав Євген Бойко.

Він також попросив міського голову Львова Андрія Садового ініціювати на рівні Асоціації міст України та Палати Конгресу місцевих і регіональних влад створити ініціативу щодо протидії відкритим та гібридним загрозам територіальній безпеці місцевих громад.

Натомість, Андрій Садовий заявив, що роботу міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення потрібно переформатувати.

«Керівник юридичного департаменту підготувала проєкт ухвали і ми переформатовуємо роботу управління надзвичайних ситуацій – це буде управління надзвичайних ситуацій та територіальної оборони. І ми повинні попрацювати щодо штатного розпису, кількості працівників і нового функціоналу. Тому що надзвичайні ситуації і територіальна оборона – це надзвичайно близька справа, ми повинні продумувати можливі нестандартні ситуації. Ви знаєте, що у Швейцарії, наприклад, кожен громадянин знає, що йому робити в період надзвичайної ситуації. Якщо ми спитаємо львів’ян, то ніхто вам відповіді не дасть, і це на 8-му році війни. Добре, що прийнятий закон про національний спротив, але коли його приймали, виконували доручення, щоб було фінансування з 2022 року. Зараз Кабмін працює над підзаконними актами. Думаю, що цей закон потребуватиме корегування з точки зору реалій сьогоднішнього часу і тих загострень, які ми бачимо на кордонах нашої країни. Ми, як місто, маємо бути ініціаторами процесу. Тому я би дуже хотів, щоби наступний рік був для нас пріоритетним у плані територіальної оборони. Наше завдання як країни зараз – вижити», - заявив міський голова.

Відтак, відповідну ухвалу підтримали 50 міських обранців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: